امروز ۲۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۸ ب.ظ
  • کد خبر: 10030
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲۳ام مهر ۱۳۹۷
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد گزارش ۶ ماهه ای از عملکرد ( eoc )مرکز مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی ارائه کرد.

 

۱۷۶ فقره تصادف ویژه با ۱۰۹۶ مصدوم/ ۹غرق شدگی/ ۲۸۳ مصدوم زلزله/ ۱ فوتی صاعقه زدگی/۵۸ مسمومیت غذایی و منواکسیدکربن در کهگیلویه و بویراحمد
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد گزارش ۶ ماهه ای از عملکرد ( eoc )مرکز مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور مستقر درمرکز کهگیلویه و بویراحمد؛ جلال پور فرد با بیان اینکهeoc مرکز کنترل عملیات یکی از مراکز مهم استراتژی در بحث مقابله با سوانح و بلایا می باشدافزود : بیش از ۵۴۲ مورد حادثه ویژه به این مرکز گزارش شده است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اتاق بحران مکانی است برای هدایت و نظارت بر انجام ماموریت‌ها و تمامی فعالیت‌های مرتبط با سوانح در جهت بهبود کارایی نیروهای دخیل در عملیات و همچنین ارتقاء کارایی آنها افزود : در ۶ ماه اول سالجاری ۱۷۶ فقره تصادف ویژه (بالای ۵ مصدوم) در مجموع ۱۰۹۶ مصدوم به این مرکز گزارش شده است.
وی در خصوص تصادفات ویژه تصریح کرد: از مجموع ۱۷۶ فقره تصادف ویژه ۱۲۲ مورد تصادف برخورد خودرو با خودرو بوده است که ۸۰۰ نفر مصدوم درپی داشت.
پوران فرد بابیان اینکه ۲۱۲ مصدوم مربوط به ۳۸ فقره واژگونی خودرو بوده است افزود: در این ۶ ماه نیز ۱۳ مورد انحراف خودرو اتفاق افتاد که این خودروها از مسیر جاده خارج شده و ۸۴ مصدوم را برجای گذاشته است
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد : در این تصادفات جاده ای و شهری ۲۱۲ مصدوم در صحنه حادثه توسط تکنسین آمبولانس های اعزامی ۱۱۵ مداوای سرپایی و ۸۷۴ مصدوم بعداز ارائه خدمات پزشکی اولیه به بیمارستانهای استان انتقال داده شدند.
این مقام مسئول افزود: در سال جاری ۹ غرق‌شدگی به مرکز بحران دانشگاه علوم پزشکی گزارش شد که دو نفر با اقدامات سریع افراد در صحنه و کمک اورزانس نجات پیدا کردند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۸ زلزله در ۶ ماهه اول سال جاری به مرکز بحران دانشگاه علوم پزشکی گزارش شد که این تعداد زلزله ۲۸۳ مصدوم توسط اورژانس خدمات رسانی شدند.
وی با بیان اینکه صاعقه زدگی در نیمه اول سال جاری جان یک نفر را در استان کهگیلویه و بویراحمد گرفت افزود : ۵۸ مسمومیت گازگرفتگی وغذایی به مرکز eoc در طول این ۶ ماه گزارش شد که ۴۱ مسمومیت مربوط منواکسیدکربن و ۱۷ مورد دیگرمسمومیت غذایی بودند.
جلال‌پور آن فرد با بیان اینکه در نیمه اول سال جاری ۲ مورد گرد و غبار با غلظت بالا به مرکز بحران دانشگاه علوم پزشکی گزارش شد که خوشبختانه بیماری در این خصوص جهت امدادخواهی گزارش نشد
مدیر حوادث دانشگاه خاطر نشان کرد : بر اثر انفجار پیک نیک و نشت گاز در خودرو و منازل نیز ۱۴ مورد در ۶ماهه اول سال گزارش شد که توسط فوریتهای پزشکی خدمات اولیه ارایه و به بیمارستان های استان انتقال داده شدند.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.