امروز ۳۱ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱ ب.ظ
رئیس مرکز فوریتهای پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در۶ ماهه نخست سالجاری 69هزارو 465 مورد مأموریت توسط اورژانس پیش بیمارستانی (۱۱۵)استان انجام شده است.

 

 به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز فوریتهای پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

 

دکتر یحیی صالح طبری با بیان اینکه این تعداد ماموریت در کل استان  توسط آمبولانسهای۱۱۵ این مرکز خدمات پزشکی ارایه شده است افزود: ۵۳۵ نیروی عملیاتی و ستادی در۸۸پایگاه زمینی و هوایی اورژانس مازندران به مردم  استان و هموطنان عزیز در ۲۴ ساعت شبانه روز در صورت بروز حادثه آماده امداد رسانی میباشند

یحیی صالح طبری با بیان اینکه کل ماموریتهای اورژانس ۱۱۵ در ۶ ماهه اول   سالجاری در استان ۶۹هزارو۴۶۵ مورد مأموریت  بوده است، ادامه داد: این  تعداد ماموریت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد افزایش داشته است ، .

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: از مجموع کل ماموریتهای اعزامی اورژانس ۲۲هزار و۱۴۴ مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی (تصادف) درجاده های مواصلاتی به شهر و روستاهای استان بود و ۴۷۳۲۱ موردماموریت غیر تصادفی  شامل بیماران قلبی ،تنفسی وسکته وغیره بوده است.

صالح طبری تشریح کرد:  از مجموع مصدومانی که توسط اورژانس در ۶ ماهه اول سال جاری به آنها خدمات پزشکی ارایه شده است ۱۱ هزار و ۸۲۱ مصدوم  در تصادفات شهری و ۱۰ هزار و ۳۲۳ مورد نیز در تصادفات  جاده ای  در جاده های مواصلاتی به استان مازندران بوده است.

وی همچین بیان داشت در طول ۶ ماهه اول امسال تعداد کل تماسهای مدیریت شده از جانب ۳ مرکز پیام و یک مرکز ارتباطات اورژانس استان به صورت میانگین روزانه ۵۰۰۰ تماس تلفنی بوده.

یحیی صالح طبریهمچنی از مردم عزیز درخواست کرد :   در هنگام وقوع حوادث جهت ارایه خدمات سریع  اورژانس هموطنان گرامی ضمن تماس با ۱۱۵ و حفظ خونسردی خود از توصیه های پزشکی لازم که از طرف مرکز ارتباطات ارایه میشود  جهت حفظ جان بیمار خود توجه فرمایند و نیز به هموطنان و رانندگان عزیز توصیه میشود در هنگام شنیدن آژیر آمبولانس۱۱۵ و خودروهای امدادی دیگر، راه  را باز کنند، و از تجمع  کردن در محل حادثه  پرهیز و حتی الامکان از جابجایی بیمار یا مصدوم خودداری نمایند.

 

انتهای پیام//

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.