امروز ۳۱ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۳ ب.ظ

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اهواز،مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه از برپایی درمانگاه موقت دانشگاه علوم پزشکی در مرز چذابه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دکتر شهیار میرخشتی گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و حضور میلیونی زائرین و عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) در مرز چذابه برای مشرف شدن به کربلای معلی، مرکز فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز همانند سال‌های گذشته امسال نیز اقدام به برپایی درمانگاه در مرز چذابه کرده است.

میرخشتی هدف از برپایی درمانگاه را ارائه  خدمات شبانه‌روزی به زائرین حسینی دانست و اشاره کرد: این مرکز از ۲۴ مهر ماه ۹۷ با اعلام آماده باش کامل به تمامی پایگاههای اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده‌ای و همچنین تمامی پرسنل، آماده ارائه خدمات کامل به زائرین حسینی می‌باشد.

وی افزود: تعداد ۳۰ دستگاه آمبولانس، ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۳ دستگاه بالگرد و حداقل ۱۵۰ نفر پرسنل در این ایام کار خدمات رسانی به زائرین را بر عهده دارند.

وی همچنین اعلام کرد: با وجود پایگاه‌های شهری و جاده‌ای موجود در مسیر زائرین از ورودی استان تا مرز چذابه، تعداد ۱۵ دستگاه آمبولانس در کنار جاده‌ها از خروجی شهر اهواز تا ورودی پایانه چذابه مستقر هستند تا در صورت بروز حادثه بتوانند در کمترین زمان ممکن خدمات درمانی را ارائه دهند.

میرخشتی ادامه داد: در طرح امدادی اربعین، سازمان‌ها و ادارات امدادی و درمانی از جمله سازمان اورژانس کشور، بهداشت و درمان صنعت نفت، بهداری رزمی ارتش، بهداشت و درمان سپاه حضرت ولیعصر، بسیج جامعه پزشکی، مدیریت درمان تامین اجتماعی، امداد و نجات هلال احمر و سازمان انتقال خون همکاری  نزدیکی با دانشگاه علوم پزشکی اهواز در زمینه تامین پزشک، پرستار و آمبولانس  را دارند که جا دارد از همکاری آنها تشکر و قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.