امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱ ب.ظ
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: امدادگران مستقر در ایستگاه‌های اورژانس مسیر اربعین حسینی تاکنون به بیش از هزار زائر حسینی خدمات ارائه کرده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: امدادگران مستقر در ایستگاه‌های اورژانس مسیر اربعین حسینی تاکنون به بیش از هزار زائر حسینی خدمات ارائه کرده‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس؛ دکتر محمدجواد مرادیان نماینده دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کمیته نظارت و ارزیابی استان فارس با تاکید بر آمادگی کامل اورژانس برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، گفت: طی ۱۴ روز اخیر تیم‌های اعزامی اورژانس ۱۱۵ فارس به بیش از هزار زائر امام حسین (ع) خدمات ارائه کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد، حدود ۳۰۰ نفر پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

 

مرادیان با اشاره به خیل عظیم عزاداران حسینی در روز‌های پایانی، افزود: ما در کنار تمام زائران با افتخار هستیم و امیدواریم که این راه، سال به سال فروزان‌تر و پر رهروتر ادامه داشته باشد.

 

رئیس اورژانس فارس با اشاره به اعزام ۱۰ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه آمبولانس دیسپج سیار مجهز به تجهیزات کامل و یک دستگاه خودرو فرماندهی به سمت مرز شلمچه و آماده باش سه بالگرد اورژانس برای ارایه خدمات به زائرین پیاده روی اربعین حسینی، گفت: با اعزام این آمبولانس ها، کارکنان اورژانس قادر هستند روزانه به بیش از ۱۰۰ زائر در مسیر پیاده روی خدمات پیش بیمارستانی ارایه کنند.

 

مرادیان اضافه کرد: محور‌های مواصلاتی نی ریز، رستم، قائمیه و کازرون از مسیر‌های استانی پیاده روی زائران است و در همین راستا، عوامل اورژانس با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه، با برپایی ایستگاه سلامت، خدمات آموزشی و درمانی به زائران اربعین ارایه می‌دهند.

 

او تاکید کرد: خدمات اورژانس تا زمانی که زائران به استان‌های خود بازگردند ادامه دارد و به همین دلیل تمامی نیرو‌های اورژانس استان در طول این مدت به صورت آماده باش هستند تا در ارایه خدمات به شهروندان، خللی ایجاد نشود.

 

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه به زائران توصیه کرد: در روز‌های پیاده‌روی اربعین پس از یک ساعت پیاده‌روی، حدود ۲۰ دقیقه استراحت کنند تا دچار گرفتگی عضلانی نشوند؛ همچنین زائران از تند راه رفتن و توقف ناگهانی خودداری کنند، زیرا این عمل باعث گرفتگی عضلات می‌شود.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.