امروز ۱ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۵ ق.ظ

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان در هفتمین ماه از سال جاری به ۱۸ هزار و ۶۷۹ ماموریت اعزام شدند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۸۲۵ ماموریت غیرتصادفی و ۵ هزار و ۸۵۴ ماموریت تصادفی بود.

وی افزود: از مجموع این امدادرسانی‌ها ۱۵ هزار و ۸۹۰ مورد در مناطق شهری و ۲ هزار و ۷۸۹ مورد در نقاط جاده‌ای بود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در مهرماه امسال ۱۳ هزار و ۳۲۴ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل و ۳ هزار و ۲۸۴ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

دکتر راستین تعداد تماس‌های ورودی به اتاق‌های فرمان ۱۱۵ اصفهان را در مهرماه ۱۰۵ هزار و ۶۰۰ مورد عنوان و خاطرنشان کرد: در این مدت ۳۰ بیمار با مشکل ایست قلبی تنفسی با تلاش پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی احیا شدند و ۳ مادر باردار نیز فرزند خود را پیش از رسیدن به بیمارستان به دنیا آوردند.

وی با بیان اینکه در مهرماه امسال ۳۶ حادثه ویژه اورژانسی در سطح استان رخ داد، گفت: در این مدت یک هزار و ۹۵۷ بیمار با مشکل قلبی، ۷۶۹ بیمار تنفسی، ۱۹ مورد مسمومیت با مونوکسید کربن، ۱۳۵ مورد زنان و زایمان و ۸۷۴ مصدوم ناشی از سقوط از خدمات درمانی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان بهره‌مند شدند.

 

انتهای پیام /

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.