امروز ۲۶ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۵ ب.ظ
در ۶ ماه نخست سال ۹۷ ، بیش از سی هزار مصدوم در حوادث ترافیکی استان فارس به ثبت رسیده است.

در ۶ ماه نخست سال ۹۷ ، بیش از سی هزار مصدوم در حوادث ترافیکی استان فارس به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در فارس، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه گفت: در ۶ ماه نخست سال ۹۷ بیش از ۲۵ هزار مورد تصادف در جاده های استان فارس به ثبت رسیده که از این تعداد، ۱۶ هزار و ۲۴۱ مورد تصادف شهری و ۹۱ هزار و ۶۶۱ مورد تصادف جاده­ای بوده است.

دکتر «محمدجواد مرادیان» افزود: در این حوادث ۳۱هزار و ۳۰۷ نفر مصدوم شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، چهار درصد افزایش داشته است.

او همچنین از افزایش ۱۲ درصدی مصدومان حوادث جاده ای خبر داد و گفت: در ۶ ماه نخست سال، ۱۸ هزار و ۹۰ نفر در حوادث شهری و ۱۳ هزار ۲۱۷ نفر در حوادث ترافیکی جاده ای مصدوم شدند که در تعداد مصدومان حوادث ترافیکی جاده ای، شاهد افزایش ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده­ایم.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به کاهش ۹ درصدی تعداد فوتی های حوادث ترافیکی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته، اضافه کرد: ۲۲ هزار و ۳۱۱ نفر پس از اقدامات اولیه درمانی تیم های امدادی اورژانس به مراکز درمانی استان منتقل و هشت هزار و ۹۹۶ نفر نیز پس از اقدامات درمانی در محل به صورت سرپایی درمان شدند.

دکتر مرادیان آمار مرگ و میر این حوادث در محورهای ارتباطی استان را ۳۳۹ نفر اعلام کرد و با تاکید بر اهمیت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و تخطی نکردن از سرعت مطمئن، یادآور شد: درصد قابل توجهی از تعداد حوادث ترافیکی مربوط به خواب آلودگی راننده و تجاوز از سرعت مجاز بوده است که امیدواریم با رعایت اصول رانندگی از سوی مردم دیگر شاهد حوادث تلخ و غم انگیز در جاده های استان نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.