امروز ۶ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۸ ب.ظ
  • کد خبر: 11360
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۱۹ام آبان ۱۳۹۷
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ۵۸ مصدوم در ۷۲ ساعت گذشته و گازگرفتگی ۷ نفر در استان کهگیلویه بویراحمد خبر داد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ۵۸ مصدوم در ۷۲ ساعت گذشته و گازگرفتگی ۷ نفر در استان کهگیلویه بویراحمد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور مستقر در مرکز کهگیلویه و بویراحمد؛ جلال پوران فرد با بیان اینکه ۴۳ حادثه تصادف در جاده های مواصلاتی به استان رخ داده است افزود ۵۸ مصدوم بر جاگذاشته است.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه ۴ مصدوم این تصادفات در محل حادثه توسط تکنیسین‌های اورژانس مداوای سرپایی شدند اضافه کرد: ۵۴ مصدوم دیگر این تصادفات به بیمارستان های استان جهت معاینات و بررسی‌های بیشتر انتقال داده شدند
وی نیز یادآور شد؛ در ۷۲ ساعت گذشته ۲ بیمار که نیاز به خدمات فوری پزشکی داشتند توسط بالگرد یاسوج و گچساران به بیمارستان انتقال داده شدند.
جلال پوران فردادامه داد: در ۷۲ ساعت گذشته ۷ نفر با گاز مونوکسید کربن با تماس با اورژانس ۱۱۵ تقاضای امداد خواهی کردند که آمبولانس به محل اعزام شد و اقدامات اولیه پزشکی صورت گرفت و به بیمارستان های استان انتقال داده شدند.

وی نیز با بیان اینکه گاز منوکسیدکربن گازی بی رنگ و بی بو است که مسمومیت با آن به سادگی رخ میدهد افزود: این گاز نیز  به مرگ خاموش معروف است
مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی استان  مهمترین عوارض این مسمومیت را سردرد، سرگیجه، تهوع، استفراغ، و درد شکمی دانست و افزود: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد در پیشگیری از این مسمومیت از اهمیت بالایی برخوردار است
این مقام مسول افزود: کنترل و انسداد منافذ مسیر دودکش قبل از راه اندازی بخاری بهترین راه پیشگیری از بروز حوادث مسمومیت  با دco به شمار می رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.