امروز ۳ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۴ ب.ظ

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان،دکتر غفور راستین اظهار کرد: مانور آمادگی اورژانس بیمارستانی و پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مواجهه با بیماری‌های نوپدید در راستای اهداف قرارگاه زیستی استانداری در شهرستان نجف آباد اجرا شد.

وی با بیان اینکه در این قرارگاه، دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت کارگروه انتقال و تریاژ مصدومان را بر عهده دارد، افزود: در راستای اجرای سناریوی مانور، در ابتدا وجود ۲ نفر بیمار مشکوک به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در یک مرغ‌داری به مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان نجف آباد گزارش شد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در ادامه، این مرکز طبق فرایندهای موجود، ضمن اعزام سه تیم واکنش سریع از دانشگاه علوم پزشکی با تجهیزات کامل مقابله با این بیماری و آمبولانس‌های CBRNE (حوادث شیمیایی، بیولوژیک، رادیویی، هسته ای و انفجار)، تیم‌های بهداشت مبارزه با بیماری‌‌ها و بهداشت محیط، دامپزشکی، شهرداری، نیروی انتظامی و بیمارستان نجف آباد را آماده‌باش کرد.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: همه تیم‌ها ضمن حضور در محل، هر یک وظایف تخصصی خود را بر اساس پروتکل‌های موجود انجام دادند و سپس با رعایت اصول ایمنی و حفاظت شخصی، بیماران را به بیمارستان منتقل کردند؛ در بیمارستان هم ضمن رعایت اصول ایمنی تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: در این مانور همه تیم‌ها به طور کامل، جدی و سخت‌کوش حضور داشتند و توانمندی‌های آنان مورد ارزیابی قرار گرفت که نتیجه این ارزیابی به آنها اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.