امروز ۳ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۳ ب.ظ
  • کد خبر: 11696
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲۸ام آبان ۱۳۹۷
سرپرست سازمان اورژانس کشور گزارشی از اقدامات اورژانس در زلزله کرمانشاه و مقدمه ای از ساعات اولیه زلزله ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ صبح امروز (دوشنبه) ۲۸ آبان ، نشست ملی درس آموخته های زلزله کرمانشاه با حضور روسای سازمان های متولی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران برگزار شد.

دکتر پیرحسین کولیوند ، سرپرست سازمان اورژانس کشور گزارشی از اقدامات اورژانس در زلزله کرمانشاه و مقدمه ای از ساعات اولیه زلزله ارائه نمود.

کولیوند اظهار داشت:در کمتر از ۲۰ ساعت بیماران توسط ناوگان اورژانس کشور اعزام شدند و پس از امدادرسانی در ساعات اولیه ، فعالیت ها بصورت عادی سازی پیش رفت و این به طوری بود که بیمارستان های صحرایی پس از پایان عملیات امدادرسانی اولیه در زلزله به مراجعات پاسخگو باشند .

سرپرست سازمان اورژانس افزود: دارو و تجهیزات به اندازه کافی در محل حادثه موجود بود و همچنین داروخانه های سیار از مرزهای کشور که در مراسم اربعین مستقر بودند بلافاصله به محل های زلزله زده منتقل شدند .

دکتر کولیوند گفت: پزشکان و پرستاران را برای امدادرسانی به حادثه دیدگان به روستاها اعزام شدند و نسبت به حوادث قبلی ما اتلاف منابع بسیار کمتری داشتیم و نظم امدادرسانی بهتر صورت گرفت.

سرپرست سازمان اورژانس در مورد انجام خدمات پس از زلزله گفت: هر دانشگاه ماموریت پیدا کرد به صورت ۱۰ روز امدادرسانی کنند و پس از زلزله و اتمام عملیات هم حمایت سازمان اورژانس از زلزله زدگان قطع نشد و حتی تا خرداد و تیر امسال هم این حمایت ادامه داشت.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.