امروز ۲۹ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۰ ب.ظ

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز نیشابور: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌­های پزشکی نیشابور از برقراری نه هزار و ۵۰۵ تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور و از انجام یک هزار و ۹۳۳ مأموریت امدادی درآبان ماه ۱۳۹۷ خبر داد.

دکتر قاسم مشارموحد گفت: از مجموع این ماموریت­ها، یک هزار و ۲۴۳ مورد در مناطق شهری و ششصد و نود مورد در مناطق جاده‌­ای بوده است.

وی افزود: در این ماه واحد‌های عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی به ششصد و سی نفر در حوادث ترافیکی و یک هزار و ۳۰۳ نفر مصدوم غیر ترافیکی و بیمار خدمات درمانی ارائه نموده­اند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ نیشابور با اشاره به درمان سرپایی ۲۴۶ مصدوم و بیمار در محل حادثه، اضافه کرد: تعداد کل ماموریت­‌های آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نوزده درصد افزایش داشته است.

متخصص طب اورژانس ادامه داد: در این مدت، شانزده مصدوم به کمک اتوبوس آمبولانس و پنج مصدوم و بیمارتوسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال داده شده­اند.

وی عنوان نمود: در آبان­ ماه بیش از ۴۵ مورد استقرار جهت پوشش امدادی نماز جمعه، مسابقات ورزشی، مراسمات مذهبی و مانورها توسط پرسنل این مرکز صورت گرفته است.

به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌­های پزشکی، متوسط زمان رسیدن آمبولانس اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم به صورت میانگین در حوادث شهری ۶٫۱ و در جاده­ها ۱۱.۶ دقیقه ثبت شده است.

 

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.