امروز ۳ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۶ ب.ظ
بیست و چهار نفر با گاز مونواکسید کربن در روستای عبیرآباد نیشابور مسموم شدند.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز نیشابور: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از مسمومیت بیست و چهار نفر با گاز مونو اکسید کربن در مسجد روستای عبیرآباد خبر داد.

دکتر قاسم مشارموحد گفت: طی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور در ساعت ۱۷:۰۷ روز یک شنبه چهارم آذر ماه مبنی بر مسمومیت بیست و چهار نفر در مسجد روستای عبیر آباد،کارشناسان این مرکز بلافاصله با ۴ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: مسمومین همگی خانم بوده و به علت استنشاق گاز منواکسید کربن دچار علائم خواب آلودگی،گیجی و سردرد شده بودند که شش نفر به صورت سرپایی به بیمارستان مراجعه داشته اند، یک نفر در محل درمان و هفده نفر پس از اقدامات درمانی مناسب توسط آمبولانس به مراکز آموزشی پژوهشی درمانی ۲۲ بهمن و حکیم نیشابور منتقل شده اند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور با بیان اینکه مونوکسید کربن گازی بی رنگ و بی بوست ومسمومیت با آن علائمی شبیه سرماخوردگی دارد، یادآور شد: افراد علائمی نظیر سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، استفراغ و ضعف عمومی دسته جمعی را جدی بگیرند و در صورت مشاهده این علائم حتما درب و پنجره را باز کرده از محیط خارج شده و مراتب را سریعا به اورژانس ۱۱۵ اطلاع دهند.

 

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.