امروز ۲۹ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۴ ب.ظ
  • کد خبر: 12253
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۸ام آذر ۱۳۹۷
مركز فوريت هاي پزشكي اردبيل جهت امدادرساني سريع و به موقع اقدام به برپايي يك بيمارستان صحرايي كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان کشو؛ امروز ٨ آذر ۹۷ به منظور آمادگی مرکزمدیریت حوادث و اورژانس پیش بیمارستانی اردبیل جهت پاسخگویی مناسب و به موقع در زمان بروز حوادث غیرمترقبه، اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی در جنب ستاد مرکزی دانشگاه نمودند.
بیمارستان صحرایی برپا شده از ۱۱ تخته چادر و به متراژ ۴۰۷ متر مربع بوده ودارای ۵۰ تخت بستری میباشد و متشکل از بخشهای اورژانس ، تریاژ، تحت نظر، اتاق CPR،رادیولوژی، اتاق عمل سرپایی و بخشهای بستری زنان و مردان هست.
این بیمارستان مقاوم به آتش وآب و رطوبت بوده و قابلیت تحمل درجه حرارت ۶۰ درجه بالای صفر و زیر صفر را داشته و ستونهای آن با پمپ باد برقی و دستی شکل گرفته و نیازی به تنظیم باد با تغییرات دمایی تا ۳۰ درجه را تا یک هفته ندارد.
ازجمله امکانات آن مجهز بودن به سیستم سرمایشی ، گرمایشی ، ژنراتور برق و روشنایی بوده و دارای دو تانکر ۲۰۰۰ لیتری جهت مصرف سوخت و آب میباشد.
این بیمارستان داخل ۳ دستگاه کانکس چرخدار مجهز به مال بند بوده و به آسانی با بکسل کردن میتوان به محل حادثه انتقال داد.
دراین مانور ضمن فعال بودن همزمان ۵۳ پایگاه سطح استان، با شرکت تعداد ۷۰ نفر از تکنسینها و دانشجویان فوریتهای پزشکی سطح استان وبا بهره گیری از ۱۰ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس،۲ دستگاه موتورلانس و یک فروند بالگرد ،اقتدار و توانمندی اورژانس پیش بیمارستانی در حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی،معاونین و مدیران و مسئولین دانشگاه وهمچنین مدیریت محترم بحران و پدافند غیرعامل استانداری به نمایش گذاشته شد.
غیبتی در ادامه در خصوص تحلیل و بررسی نحوه امدادرسانی اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث ترافیکی سطح استان عنوان داشتند که بر اساس درخواست کمیسیون ایمنی و تصادفات جاده ای استان، عملکرد اورژانس پیش بیمارستانی درتعداد ۱۷ مورد تصادفات جاده ای در ۷ ماهه اول سالجاری که حداقل دارای ۲فوتی ودر مجموع ۵۰ مورد فوتی بودند مورد تحلیل وبررسی قرار گرفت که میانگین مدت زمان رسیدن بر بالین مصدومین در این ۱۷ مورد ماموریت ۱۰/۱۲۵ دقیقه بوده است که نشان از گستردگی پایگاههای اورژانس وحضور به موقع در صحنه حادثه میباشد واین در صورتی است که میانگین استاندارد کشوری ۱۴ دقیقه در جاده های اصلی میباشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.