امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴ ب.ظ
  • کد خبر: 12355
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۱۱ام آذر ۱۳۹۷
همايش مسئولان mcmc دانشگاه های علوم پزشكی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ صبح امروز (یکشنبه) ۱۱ آذرماه ۹۷ همایش مسئولان MCMC (پایش و ارزیابی) سازمان اورژانس و دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد.

این همایش با رویکرد ارتقاء سطح علمی و آموزشی و بررسی چالش ها و فرصت های پیش رو برگزار شد.

دکتر کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور در این جلسه گفت:یکی از اهداف مباحث mcmc ایجاد یک ارتباط اثربخش در ارائه خدمات سلامت به ویژه در حوزه اورژانس است.

وی تصریح کرد: اورژانس در گذشته هیچ اطلاعی از وضعیت بیمارستان ها برای پذیرش بیماران نداشت که همین موضوع مشکلات زیادی را در این زمینه ایجاد کرده است، ولی هم اکنون تلاش های زیادی در نهادینه شدن mcmc صورت گرفته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: در سال های اخیر کیفیت ، سرعت خدمت رسانی را در mcmc را افزایش داده ایم و ارتباط موثر بین‌بخشی در اورژانس پیش بیمارستانی و معاونت درمان و سایر قسمت های بیمارستانی که در درمان نقش دارند ایجاد کردیم.

دکتر کولیوند ادامه داد: یکی از اهداف دیگر در بحث mcmc ایجاد یک داشبورد مدیریتی مناسب با اطلاعات آنلاین برای اتخاذ تصمیم های مهم مسئولان بود که این کار صورت گفته است.

مشاور وزیر بهداشت گفت: در آغاز اجرای شروع mcmc با هماهنگی معاونت درمان به سازمان اورژانس سپرده شد و این سازمان طبق اساسنامه موظف شد در دانشگاه های علوم پزشکی با هدف بهود خدمت رسانی این بخش را فعال و راه اندازی کند.

دکتر کولیوند گفت:دکتر لرنژاد و خانم دکتر خیراتی با سایر همکاران مسئول اصلی راه اندازی mcmc در اورژانش بودند که با تلاش های فراوان توانسند این بخش را اجرایی کنند.

وی ادامه داد :اجرایی شدن mcmc نقش پررنگی در کاهش هزینه های در حوضه سلامت دارد همچنین ارزیابی درستی از بررسی مشکلات در حوضه ظرفیت بیمارستان ها ارائه می کند.

رئیس سازمان اورژانس کشور در پایان گفت: سال گذشته با پشتیبانی وزیر بهداشت بخش “ای یو سی” اورژانس کشور توانست در وزارتخانه به درستی انجام وظیفه کند و مدیریت خوبی در زلزله کرمانشاه داشت.

گفتنی است؛ در پایان از مراکز و پرسنل فعال در mcmc تقدیر به عمل آمد.

 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.