امروز ۲۹ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۷ ب.ظ
۴۷ مورد از موارد بررسی شده سابقه تشنج داشته اند که یکی از علت های بوجود آمدن تشنج در چنین بیمارانی، عدم استفاده صحیح و به موقع داروهای ضد تشنج بوده است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بررسی ۱۱۹ پرونده فوریت تشنج در سامانه اورژانس ۱۱۵ استان طی شهریور امسال و ضمن هشدار نسبت به استفاده صحیح و به موقع داروهای ضدتشنج در بیماران تشنج، گفت: ۴۷ مورد از موارد بررسی شده سابقه تشنج داشته اند که یکی از علت های بوجود آمدن تشنج در چنین بیمارانی، عدم استفاده صحیح و به موقع داروهای ضد تشنج بوده است.

به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور در استان فارس، دکتر «محمدجواد مرادیان» مناطق شهری، آقایان و میانسالان را دارای بیشترین فراوانی در این پرونده ها عنوان کرد و با بیان اینکه حدود ۶۷درصد پرونده ها مربوط به مناطق شهری بوده است، افزود: ۸۰ مورد از مددجویان مرد و ۳۹ مورد زن بوده اند؛ همچنین بیشترین تعداد تشنج در میانسالان و سپس، جوانان و نوجوانان به ثبت رسیده است.

او ادامه داد: ۹۱ مورد بیمار تشنجی پس از اقدامات درمانی به مراکز درمانی استان منتقل شدند و ۲۷ مورد نیز در محل به صورت سرپایی درمان شدند؛ یک مورد فوتی نیز به ثبت رسیده است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه با تاکید بر حفظ خونسردی هنگام وقوع تشنج، گفت: بهترین اقدام هنگام وقوع تشنج حفظ خونسردی، محافظت از بیمار در مقابل آسیب های محیطی، حفاظت از بیمار در مقابل ضربه به سر، جلوگیری نکردن از لرزش اندام ها و بیمار، به پهلو چرخاندن بیمار پس از اتمام تشنج و مدیریت راه هوایی آن و تماس با اورژانس ۱۱۵ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.