امروز ۲۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۰۲ ب.ظ
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس از تولد هفدهمین نوزاد در آمبولانس بانوان در هشت ماه گذشته

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس از تولد هفدهمین نوزاد در آمبولانس در هشت ماه گذشته خبر داد و گفت: صبح امروز در جریان عملیات انتقال یک مادر باردار به مرکز درمانی پس از طی مسافتی در مسیر به دلیل شرایط حال بیمار این زایمان با موفقیت در آمبولانس انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور در استان فارس؛ دکتر «محمدجواد مرادیان» بیان کرد:در پی راه اندازی اورژانس بانوان، از ابتدای سال تاکنون ۱۷ نوزاد از سوی تکنسین های بانوان اورژانس فارس در هنگام انتقال مادر باردار به بیمارستان نوزاد در آمبولانس متولد و مادر و نوزاد سالم به بیمارستان منتقل شده اند.

او افزود: از این تعداد نوزاد متولد شده ۱۱ نوزاد دختر و ۶ نوزاد پسر گزارش شده است.

رئیس اورژانس فارس با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۹۱ مادر باردار از خدمات رایگان نیروهای اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برخوردار شده اند، اضافه کرد: روزانه بیش از ۲ هزار نفر با سامانه ۱۱۵ اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تماس می گیرند که از این تعداد، ۴۰۰ مورد ماموریت انجام می شود.

دکتر مرادیان با اشاره به اینکه اورژانس ۱۱۵ استان فارس در تمام ساعات شبانه روز، آماده ارائه خدمت به بیماران و مصدومان است، گفت: از ۴۰۰ ماموریت روزانه نیروهای اورژانس در حدود ۱۰ درصد آن از طریق آمبولانس ویژه بانوان انجام می شود که با توجه به استقبال شهروندان به زودی سومین پایگاه آمبولانس ویژه بانوان در شیراز راه اندازی خواهد شد.

او افزود: میانگین زمان رسیدن بر بالین بیماران و مصدومان در حوادث شهری ۹ دقیقه و در جاده‌ها ۱۱ دقیقه ثبت شده است.

دکتر مرادیان میزان رضایتمندی افرادی که از خدمات اورژانس بهره مند شده اند را ۹۷ درصد اعلام کرد و گفت: این کار جز با تلاش، سخت کوشی و زحمات شبانه روزی کارکنان اورژانس فارس، میسر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.