امروز ۲۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۰۵ ب.ظ
  • کد خبر: 12605
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۱۴ام آذر ۱۳۹۷
رئیس اورژانس تهران گفت: شهروندان حتماً از ماسك هاي مخصوص جهت جلوگيري از استنشاق هواي آلوده استفاده كنند.
به گزارش روابط عمومی اورژانس تهران؛ دکتر صابریان رئیس اورژانس تهران درمورد آلودگی هوا در این روز ها و خطرات آن گفت: در هنگام بروز آلودگی هوا گروه های حساس از قبیل سالمندان، کودکان ، مادران باردار و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند از حضور در مناطق پر تردد و مرکزی شهر که آلودگی هوای بیشتری وجود دارد اجتناب کنند.
دکتر صابریان اظهار داشت: شهروندان حتماً از ماسک های مخصوص جهت جلوگیری از استنشاق هوای آلوده استفاده کنند.
رئیس اورژانس تهران گفت: شهروندان در این روزها از انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی (پیاده روی در فضای آزاد) خودداری نمایند.
صابریان در ادامه گفت: شهروندان مایعات مخصوصاً شیر  بیشتر مصرف کنند.
وی  ضمن اشاره به این موضوع که  بخش عمده ای از آلاینده های هوا اکسیدان ها هستند و با ورود به بدن، رادیکال های آزاد تولید می نمایند، اظهار داشت: پیشنهاد می شود افراد از مواد غذایی با خاصیت آنتی اکسیدانی استفاده نمایند.
وی گفت: استفاده از انواع میوه ها و سبزی ها خصوصا میوه هایی که ویتامین A,E,C دارند، می تواند بخشی از اثرات سوء آلاینده ها را خنثی نماید.
 دکتر صابریان افزود: آمبولانس ها و اتوبوس آمبولانس های اورژانس ١١۵ تهران در میدان های پایتخت جهت خدمات رسانی به صورت آماده باش هستند و شهروندان می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل به اکیپ های اورژانس مستقر جهت رفع مشکل مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.