امروز ۲۶ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱ ب.ظ
  • کد خبر: 13024
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲۲ام آذر ۱۳۹۷
رئیس اورژانس کشور با اشاره به آغاز رزمایش ترافیکی طرح زمستانی از امروز گفت: ۵۵۰۰ دستگاه آمبولانس در طرح زمستانی امسال در حال خدمات‌رسانی خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ به منظور اعلام آمادگی گروههای امدادی در فصل سرما (طرح زمستانه) صبح امروز پنشنبه مانوری با حضور آمبولانس ها، بالگرد و نیروهای مرکز اورژانس تهران – پلیس راهور – آتش نشانی – هلال احمر – امداد خودرو و….. برگزار شد.

از امروز ۲۳ آذرماه، طرح زمستانی پلیس راهنمایی و رانندگی با مشارکت ، اورژانس راهداری، جمعیت هلال احمر و … در جاده‌های سراسر کشور آغاز شد.

دکتر پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در این رزمایش گفت: کمتر از دو ماه گذشته بود که اورژانس بیش از ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید را وارد ناوگان خود کرده است، امروز نیز در شرایطی طرح زمستانی را آغاز می‌کنیم که ظرفیت‌های ما در برخی از پایگاه‌ها و مناطق ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است.

رییس اورژانس کشور اضافه کرد: همچنین ما افزایش آموزش‌ها و ارتقای مهارت کارکنان اورژانس را نیز در دستور کار قرار دادیم و با توجه به این که به دلیل مشکلات اعتباری امکان افزایش نیرو برای ما وجود نداشت، ساعت فعالیت نیروهایمان را افزایش داده و برخی از این عزیزان در ساعت استراحت خود در طرح زمستانی حضور دارند.

وی با اشاره به این که امسال بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه آمبولانس در طرح زمستانی حضو ردارند، گفت‌: تمامی پایگاه‌های ما و همچنین امداد هوایی ما در آماده‌باش کامل قرار دارند.

به گفته کولیوند، اورژانس هوایی تا کنون ۲۳ هزار مجروح را منتقل کرده است که از این تعداد ۶۵ درصد به اتاق عمل منتقل شده‌اند.

همچنین در ادامه این رزمایش معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به این که تلاش ما بر این است که امسال هیچ یک از جاده‌ها و شریان‌های اصلی به دلیل بارش‌های جوی مسدود نشوند، گفت‌: در طرح زمستانی امسال ۸۷۰ راهدارخانه و بیش از ۹ هزار ماشین آلات راهداری در کنار بالغ بر ۱۲ هزار نیروهای ما در آماده‌باش قرار دارند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.