امروز ۳۰ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۹ ق.ظ
  • کد خبر: 13197
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲۶ام آذر ۱۳۹۷
جلسه اورژانس کشور با حضور نمایندگان کشور آلمان در اورژانس و امداد و نجات و نمایندگان دستگاه های اجرایی کشور در زلزله کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در جلسه مانور زلزله کرمانشاه که با حضور نمایندگان کشور آلمان در اورژانس و امداد و نجات و نمایندگان دستگاه های اجرایی در زلزله کرمانشاه که به میزبانی سازمان اورژانس کشور برگزار شد اظهار داشت: در حادثه زلزله کرمانشاه نیروهای اورژانس دقت لازم را به خرج دادند همچنین وزارت بهداشت و سازمان اورژانس در زمینه مداوای بیماران نقش اساسی را ایفا کرده و توانستند ۷ رکورد جهانی را به ثبت برسانند.

وی با بیان اینکه این رکوردها نشان‌دهنده نظم و هماهنگی بین نیروهای اورژانس و سایر گروه‌ها بود، گفت: همین موضوع توانست از بسیاری تبعات پیشگیری به عمل آورد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور در خصوص رکوردهای به ثبت رسیده توضیح داد: انتقال ۷ هزار و ۳۵۰ مصدوم ظرف مدت زمان کمتر از ۲۰ ساعت، دایر کردن ۶ دستگاه بیمارستان سیار ظرف مدت کمتر از ۱۵ ساعت، تأمین خون مورد نیاز مصدومین، تأمین فوری داروهای مورد نیاز بیماران و زلزله زدگان، انجام تعداد قابل توجهی پیوند عضو و انجام ۱۹۸۰ عمل جراحی در مدت زمان کمتر از ۳ روز از جمله این رکوردها به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه امروز نیز مانور زلزله کرمانشاه با هدف تقویت و آمادگی نیروهای اورژانس انجام می‌شود، گفت: در زمان وقوع حادثه سامانه‌های E0C و MCMC کار خود را به خوبی انجام دادند به همین دلیل ما هیچگونه هدر رفت منابعی نداشتیم.

در ادامه این جلسه نمایندگان کشور آلمان و ستاد بحران کشور به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.