امروز ۴ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰ ق.ظ
کارگاه آموزشی مدیریت تروما در اورژانس پیش بیمارستانی با اهداف زبان علمی مشترک بصورت علمی، عملی و عملیاتی در یاسوج برگزارشد.
image_print

 

دومین کارگاه آموزشی مدیریت بیماران ترومایی در اورژانس پیش بیمارستانی((PHTM))
کارگاه آموزشی مدیریت تروما در اورژانس پیش بیمارستانی با اهداف زبان علمی مشترک بصورت علمی، عملی و عملیاتی در یاسوج برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور مستقر در مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد؛ جلال پوران فرد در خصوص اهمیت و اهداف برگزاری این کارگاه عنوان کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از مراجعین به مراکز درمانی قربانی تروما(آسیب) بوده و اقدامات اولیه در حوزه پیش بیمارستانی می تواند نقش بسزایی در کاهش تلفات و آسیب های ثانویه در این گروه از بیماران داشته باشد لذا اورژانس بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بیماران ترومایی را از مردادماه سالجاری آغاز نمود و این کارگاه برای دومین بار در تاریخ های ۲۴ و ۲۵ آذرماه در یاسوج برگزار گردید.
این مقام مسئول هدف از یرگزاری این کارگاه را زبان علمی مشترک بصورت علمی، عملی و عملیاتی تکنسینهای اورژانس و همچنین کاهش آسیبهای ثانویه و کاهش زمان توقف در صحنه حادثه دانست و افزود: درطول این دوره پرسنل ۱۱۵ در زمینه مسائل علمی مختلف تروما ازجمله تروما به سر، ستون مهره ها، شکم، لگن، اندامها، مدیریت راه هوایی ، کنترل خونریزی، شوک،برخورد با بیمار ترومایی سوختگی، کودک، سالمندان، همچنین نحوه برخورد با ترومای خانم‌های باردار از عناوین مطرح شده در این دوره می‌باشد که به صورت تئوری آموزش دیده و مهارت‌های عملی نیز مرحله به مرحله انجام داده‌اند. مسئول آموزش و پژوهش اورژانس۱۱۵ استان در ادامه صحبتهای رئیس اورژانس استان عنوان کرد: ۲۴ نفر در قالب چهار گروه شش نفره از تکنسینهای اورژانس ۱۱۵ و همچنین ۲ استاد از شیراز و ۴استاد از استان کهگیلویه و بویراحمد به مدت ۲ روز صبح و عصر ۲۴ و ۲۵ آذرماه سالجاری در یاسوج سالن ( edc )دانشگاه علوم پزشکی شرکت داشتد. امیر پیغان با بیان اینکه این دوره به صورت کشوری بر اساس دستور العملهای ابلاغ شده از سوی اورژانس کشور برگزارشدافزود: این کارگاه آموزشی یک برنامه عملی پیش بینی شده بود که درقالب ۴ ایستگاه مهارت آموزی، بیمارنماها بر اساس سناریوی از پیش تعیین شده برای بخش عملی گریم می شدند و اساتید در هرایستگاه شرکت کنندگان را جهت مهارت برخورد با بیماران ترومایی راهنمایی میکردند.
مسئول آموزش اورژانس استان اذعان کرد: در این دوره ۲ روزه هر شرکت کننده بیش از ۱۲ سناریوی بیمار ترومایی را چک کردند و تمام مباحث تئوری را درعمل انجام دادند.در پایان رئیس اورژانس ۱۱۵ استان از برگزارکنندگان و مدیر این کارگاه آقای محمدیان و واحد آموزش و اساتید محترم تشکر وقدردانی بعمل آورد.

 

انتهای پیام/

 

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.