امروز ۳ ام اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۷ ق.ظ
انجام بیش از37هزار مأموریت اورژانس لرستان

به گزارش روابط عمومی وستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور درمرکز لرستان ،سپیدپوشان اورژانس لرستان بیش از ۳۷هزار مأموریت اورژانس انجام دادند.

در ۹ ماهه سال جاری  ۴۲ هزار و ۴۰۱ تماس با مرکز اورژانس استان برقرار شده که منجر به انجام ۳۷ هزار و ۸۹ مأموریت شده است و در مجموع ۳۱ هزار و ۹۳۷ ماموریت منجر به اعزام بیمار و مصدوم به بیمارستان‌هاو از این تعداد  ۴۱۶۹ مورد درمان سرپایی شدند.

نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد تماس‌ها ۲۳ درصد و تعداد ماموریت‌ها ۲۷ درصد افزایش داشته است،  ودرمدت ۹ماهه ابتدای سال  ۹۴۲۲ ماموریت‌ تصادفی وحوادث ترافیکی که ۴۳۶۳ ماموریت جاده‌ای و ۵۰۵۹ ماموریت شهری انجام شد و منجر به انتقال ۱۱ هزار و ۹۶۸ مصدوم از حوادث ترافیکی به بیمارستان‌های استان شد و ۵۹۳۶ مورد حوادث ترافیکی شهری و ۶۰۳۲ مورد حوادث ترافیکی جاده‌ای ببه بیمارستان منتقل شده اند.

اورژانس هوایی لرستان در مجموع  ۱۶۹ ماموریت پروازی  انجام داده که براساس آن ۱۹۱ مصدوم و بیمار به بیمارستان‌های استان منتقل شدند.

همچنین  ۱۸ زایمان موفق نیز در آمبولانس‌ها ی استان انجام شده وهمچنین  ۹۹ احیای تنفسی و قلبی ( CPR )  موفق در طی ۹ ماه گذشته صورت گرفته است.

در ۸۰ درصد موارد استاندارد رسیدن به بالین مصدوم و بیمار دراستان رعایت می‌شود و در ۲۰ درصد موارد به دلیل پیک ترافیک، آدرس اشتباه  و بسته بودن جاده‌ها و مسیر به علت تصادفات و بارندگی‌ها  ودیگر عوامل محیطی  این مدت زمان بیشتر از زمان استاندار است.

زمان رسیدن بر بالین بیمار و مصدوم در بخش شهری  ۷ دقیقه و در بخش جاده‌ای  بین ۱۳ تا ۱۵ دقیقه است.

 انتهای پیام /

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.