امروز ۲۶ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۳ ب.ظ
اولین همایش روسا مراکز اورژانس پیش بیمارستانی کلان منطقه 6 آمایشی کشور صبح روز دوشنبه 10 دی ماه در زنجان برگزار شد.

اولین همایش روسای مراکز اورژانس پیش بیمارستانی کلان منطقه ۶ آمایشی کشور صبح روز دوشنبه ۱۰ دی ماه در زنجان برگزار شد.

در این همایش که با حضور روسا و معاونین اورژانس پیش بیمارستانی مراکز زنجان ، قم ، قزوین ، اراک ، البرز ، ساوه و خمین همراه بود دکتر علیرضا زراعتچی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اهمیت قطب ۶ آمایشی کشور استفاده از تمامی ظرفیت ها را در گرو تفکرات و برنامه ریزی جدید و نو دانست و افزود : با بهره گیری از علم و دانش روز دنیا در سیستم اورژانس پیش بیمارستانی کشور توانسته ایم همگام با کشورهای پیشرفته و در سطح بالاتر از برخی کشورهای همسایه قرار گیریم .

معاون درمان دانشگاه زنجان تصریح کرد : برگزاری جلسات هم اندیشی مدیران مراکز اورژانس های پیش بیمارستانی موجب تبادل نظرات ، همفکری  ، استفاده از تجارب و برطرف نمودن برخی نقاط ضعف ناشی از مدیریت سنتی و ارائه راهکار های اصولی و مناسب  جهت انجام طرح ها و برنامه ها خواهد شد.

دکتر علیرضا زراعتچی با اشاره به آمار نجات جان بیماران سکته مغزی و پیشرو بودن استان زنجان ، این دستاورد را ناشی از کار گروهی عظیم در اورژانس پیش بیمارستانی و مراکز درمانی بیمارستانی دانست.

وی افزود : با توجه به ظرفیت های موجود ، وجود دانشگاههای علوم پزشکی فعال ، وجود بیشترین مراکز درمانی و اقدامات اساسی انجام شده  قطب ۶ آمایشی کشور مورد توجه وزارت بهداشت بوده و تلاش مضاعف جهت حفظ و ارتقا شرایط موجود از طرف مراکز اورژانس در اولویت و دارای اهمیت بالا می باشد.

علیرضا زراعتچی با اشاره به زلزله کرمانشاه و حضور پرسنل اورژانس بلافاصله پس از وقوع بحران در صحنه حادثه افزود: شرایط اورژانس پیش بیمارستانی به گونه ای است که باید همیشه در آماده باش کامل قرار داشته باشد و این امر  نیازمند توجه ویژه روسای اورژانس ، دانشگاهها و معاونین درمان و توسعه و تامین نیازهای مالی ، تجهیزات ،بر طرف نمودن کمبود ها می باشد .

همچنین دکتر اصغر جعفری روحی رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی استان زنجان ضمن عرض خیر مقدم به مدعووین و میهمانان و تشکر از همراهی و حضور در همایش روسا و معاونین قطب ۶ آمایشی کشور به ارائه گزارشی از عملکرد مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان پرداخت .

در ادامه روسا و معاونین مراکز کلان منطقه ۶ آمایشی کشور به بیان عملکرد و چالش ها در امور پایگاهها از قبیل مشکلات ، تامین اعتبار و موانع جانمایی و ساخت پایگاههای جدید ، تبدیل پایگاههای کانکس به بنا و نقشه پایگاهها ، چارت سازمانی ،امور اداری و مالی ،مشکلات مربوط به اجرای طرح ارتقا بهره وری و پرداخت کارانه ، امور نقلیه و آمبولانس ها ، تعمیرات و تامین قطعات ، مشکلات مربوط به بیمه و تصادفات پرسنل پرداختند و راهکارهای مناسب جهت بهبود و ارتقا عملکرد ها و رفع نواقصات و تدوین فرایند های مناسب توسط روسا و معاونین ارائه گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.