امروز ۳۰ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۰ ق.ظ
مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از مسمومیت 185 نفر با گاز مونوکسید کربن طی 9 ماهه امسال در استان خبرداد.

 

مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از مسمومیت ۱۸۵ نفر با گاز مونوکسید کربن طی ۹ ماهه امسال در استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور مستقردر کهگیلویه وبویراحمد؛ جلال پوران‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: طی ۹ ماهه سال جاری ۱۸۵مسمومیت ناشی از گاز مونواکسیدکربن در این استان داشته ایم.

وی از افزایش ۱۴درصدی آمار مسمومیت با مونوکسیدکربن استان در ۹ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهارکرد: در ۹ ماهه سال گذشته ۱۵۹ نفر در این استان بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن مسموم شده بودند.

مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: یک سیستم تهویه هوا در محیط می‌تواند خطر مسمومیت را کاهش دهد و با بررسی دائم از وسایل گرمایشی، همیشه از سلامت و استاندارد بودن دستگاه‌های گرمازا اطمینان حاصل کنید.

وی گفت: یک فوت ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در کهگیلویه و بویراحمددر ۹ اخیر اخیر که مورد تایید پزشک قانونی هم میاشد دراستان رخ داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.