امروز ۳۰ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۲ ق.ظ
تیوب سواری در پیست پاپایی زنجان با جان باختن یک جوان 24 ساله همراه بود.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در زنجان تیوب سواری در پیست پاپایی با جان باختن یک جوان ۲۴ ساله همراه بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان زنجان گفت : علی رغم هشدار ها و توصیه های ایمنی جهت عدم استفاده از تیوپ به علت خطرات ناشی از آن شاهد اقدام به تیوپ سواری در مکانهای غیر استاندارد ، دامنه کوهها و سراشیب های غیر ایمن هستیم که در روز گذشته نیز منجربه مصدومیت ۲۲ نفر و جان باختن یک نفر در پاپایی گردید.

دکتر اصغر جعفری روحی افزود :روز جمعه تعداد ۳ کد آمبولانس از پایگاههای صبا ، اسفناج و کد دوم پاپایی جهت امدادرسانی و ارائه خدمات به مصدومین احتمالی در محل پیست مستقر و آمبولانس های پایگاههای ایجرود ، خیام ، پاپایی و حلب نیز مصدومین ناشی از حوادث تیوب سواری را به مراکز درمانی منتقل نموده اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زنجان گفت : ۱۳ نفر از حادثه دیدگان مرد و ۹ نفر نیز زن بودند که ۱۴ نفر از آنها پس از اقدامات درمانی اورژانسی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی آیت اله موسوی و ایثار ایجرود منتقل و تعداد ۸ نفر نیز بصورت سرپایی در محل درمان و یا از انتقال به بیمارستان امتناع نمودند .

دکتر جعفری روحی با بیان اینکه بیشترین آسیب دیدگی ها مربوط به ناحیه سر و صورت بود اظهار کرد : یکی از مصدومان نیز بر اثر شدت آسیب و ضربه وارده به سر دچار ایست قلبی و تنفسی شده و در بررسی اولیه این فرد حادثه دیده فاقد علایم حیاتی بود و پس از اقدامات اورژانسی پیش بیمارستانی و حین عملیات احیا قلبی ریوی به بیمارستان منتقل و متاسفانه فوت وی توسط پزشک تایید شد.

رئیس اورژانس ۱۱۵ استان تصریح کرد : جهت جلوگیری از وقوع چنین حوادثی نیاز به توجه والدین به فرزندان و کنترل تفریحات آنها هستیم تا لحظاتی تفریح ، سرگرمی و هیجان موجب یک عمر پشیمانی همراه با آسیب های جبران ناپذیر جسمانی و معلولیت نگردد.

 

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.