امروز ۳۰ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۲ ق.ظ
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از مرگ دوجوان 30 ساله یکی  با گاز منواکسید کربن در یاسوج و دیگری واژگونی بولدوزر در محور کمربند گچساران خبرداد.

 

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از مرگ دوجوان ۳۰ ساله یکی  با گاز منواکسید کربن در یاسوج و دیگری واژگونی بولدوزر در محور کمربند گچساران خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اورژانس استان جلال پوران فرد اظهار داشت: این دو حادثه در ساعت ۱۰و۲۹ دقیقه و ساعت ۱۲٫۴۵ دقیقه رخ داد، که متاسفانه دو نفر را به کام مرگ نشاند.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی پزشکی کهگیلویه و بویراحمدبابیان اینکه حادثه اول در ساعت ۱۰ و ۲۹ بامداد امروز به دلیل استفاده از بخاری غیراستاندارد بدون دودکش رخ دادافزود: بعلت سهل انکاری در نصب استاندارد وسایل گرمایشی در فصل سرما متاسفانه یک نفر ۳۰ ساله جان خودرا ازدست داد .

پوران فرد با بیان اینکه علیرغم تلاش تکنسینهای اورژانس جهت احیای این آقای ۳۰ ساله بی نیجه بود افزود:این دومین مرگ بر اثر گازگرفتگی کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد : از ابتدای سال جاری تا پانزدهم دی ماه ۱۸۵ نفر در این استان دچار مسمومیت با گاز مونواکسید کربن شدند.
مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در فصل سرما و پدیده گازگرفتگی همواره در آغاز فصل سرما بیشتر است.
بر اساس سالنامه آماری سال ۹۵ سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در رتبه دهم میزان متوفیات ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن بر حسب هر ۱۰۰هزار نفر جمعیت قرار گرفته است.
استان ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب ایران قرار دارد.

جلال پوران فرد نیز  در ادامه این خبر از واژگونی یک دستگاه خودرو سنگین (بولدوزر) در محور کمربندی گچساران خبرداد،و بیان کرد: این حادثه در ساعت ۱۲و ۴۵ دقیقه امروز اتفاق افتاد که بلافاصله آمبولانس اورژانس به محل اعزام شد.

مدیر حوادث دانشگاه با بیان اینکه این دستگاه بولدوزر از ارتفاع ۷ متر سقوط کرده بودافزود: بعد از تلاش دو ساعتی تکنسینهای اورژانس و سایر دستگاههای امدادی ازجمله آتش نشان و هلال احمر راننده بولدوزر را از زیر خودرو درآوردند ولی متاسفانه دیگر امیدی نبود که قربانی این حادثه یک مرد ۳۰ ساله بوده است.
۹ پایگاه اورژانس در گچساران فعالیت می کنند.
این پایگاه ها شامل پنج پایگاه جاده ای، سه پایگاه شهری و یک اورژانس هوایی است که خدمات رسانی به جامعه هدف را انجام می دهند.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.