امروز ۱ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۰ ب.ظ
  • کد خبر: 16033
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲۶ام دی ۱۳۹۷
رئيس سازمان اورژانس كشور: اورژانس ايران با پيشرفته ترين كشور هاي جهان مقايسه مي شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ امروز ٢۶ دی ٩٧ دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در حاشیه سفر به استان همدان در یک جلسه مشترک با دستگاه های امدادگر به میزبانی فرمانداری توسرکان دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر کولیوند در این جلسه گفت: اورژانس ایران ۴٣ سال پیش با ٧ پایگاه در تهران به عنوان چهارمین اورژانس در دنیا شکل گرفت و تعداد آمبولانس در سال ٩۵، ٢۵٠٠ دستگاه آمبولانس و ۵ فروند بالگرد اورژانس هوایی بود و هم اکنون ۵۵٠٠ دستگاه آمبولانس و ۴١ فروند بالگرد در کل کشور به مردم خدمت رسانی می کنند.
رئیس اورژانس کشور از کاهش زمان رسیدن اورژانس بر بالین گفت : هم اکنون در تهران ٢۵٠ دستگاه موتورلانس در حال فعالیت هستند که زمان رسیدن بر بالین بیمار را به ١٠ دقیقه کاهش دادند.

دکتر کولیوند افزود: با پیشنهاد سازمان اورژانس کشور تمامی دستگاه ها مکلف شدند در محل های پر جمعیت مانند مترو ها ، ایستگاه های اتوبوس ، ورزشگاه ها و مجتمع های بزرگ دستگاه دفیبریلاتور نصب و راه اندازی کنند.

رئیس اورژانس کشور گفت: اورژانس ایران هم اکنون پیشرفت چشمگیر داشته و با کشور های پیشرفته جهان مقایسه می شود.
دکتر کولیوند با اشاره به آموزش همگانی و فرهنگ سازی گفت: سازمان اورژانس کشور دوره های آموزش کمک های اولیه برای اقشار مختلف مردم برگزار میکند تا همه بتوانند در شرایط بحران هم خود امدادی و هم دیگر امداد کنند.
رئیس اورژانس افزود : هم اکنون کلاس های آموزشی و فرهنگ سازی در مورد پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری در مدارس کشور در حال برگزاری است که با همین آموزش ها در سال گذشته ٣٠ درصد از آمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری کاهش پیدا کرد.

دکتر کولیوند از آمادگی اورژانس در امداد نوروزی نیز گفت: سازمان اورژانس کشور آمادگی کامل در امدادرسانی نوروزی و ارائه خدمات به هموطنان در جاده های کشور و شهر های پرتردد را دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.