امروز ۱ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۶ ب.ظ
  • کد خبر: 16529
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲ام بهمن ۱۳۹۷
رئيس اورژانس هوايي كشور: انتقال ٦٩٢ بيمار از زمان راه اندازي پايگاه اورژانس هوايي در زاهدان

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ رئیس اداره اورژانس هوایی کشور در سفر به زاهدان ، اقدام به موقع خانواده بیمار در تماس با مرکز اورژانس، سرعت عمل تیم های فوریت های پزشکی، ارائه خدمات در زمان طلائی  را سه بخش مهم و به هم پیوسته در پیشگیری از حاد شدن وضعیت بیمار اورژانسی دانست که منجر به کاهش هزینه های درمان نیز خواهد شد.
دکتر محمد سرور در کارگاه دو روزه اورژانس هوایی گفت: درمان های هر فرد دچار سکته های قلبی و مغزی در صورت عارضه دار شدن بیماری، تا زمان فوت حدود یک میلیون و سیصد هزار یورو هزینه برای کشور در بردارد که با اقدام به موقع اطرافیان فرد دچار سکته در تماس با مرکز اورژانس و سپس اقدام به موقع مجموعه ای از افراد در خدمات پیش بیمارستانی و بیمارستانی می تواند  ضمن کمک به بازگشت سلامت فرد، منجر به کاهش هزینه های درمان شود.
وی ادامه داد: علاوه بر آن پیشگیری از نقص عضو و مرگ بیمار نیز به همین شیوه باعث کمک به کشور می شود.
دکتر فریبرز راشدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این کارگاه آموزشی گفت: از زمان راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در زاهدان تا کنون ۶۹۲ بیمار به بیمارستان ها منتقل شدند.
وی با اشاره به طولانی بودن مسیر برای انتقال برخی بیماران نیازمند دریافت خدمات فوق تخصصی تا زاهدان، بر ضرورت راه اندازی یک پایگاه اورژانس هوایی در شهرستان سراوان، تاکید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.