امروز ۲۸ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۴ ب.ظ
در پاییز امسال 23 حادثه ویژه اورژانسی در شهرستان مبارکه رخ داد که 13 مورد از آنها با مجموعِ 65 مصدوم و 4 فوتی مربوط به حوادث رانندگی بوده است.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه سوم سال جاری، یک هزار و ۸۱۶ ماموریت اورژانس پیش‌بیمارستانی در شهرستان مبارکه انجام شد که یک هزار و ۳۰۱ مورد از آنها غیرتصادفی و ۵۱۵ مورد مربوط به تصادفات بوده است.

وی با بیان اینکه از مجموع تصادفات رخ داده در این مدت، ۴۱۲ مورد جاده‌ای و ۱۰۳ مورد شهری بود، افزود: در پاییز امسال، بیشترین موارد فوریت‌های غیرتصادفی در مبارکه، با ۲۱۲ مورد مربوط به بیماران قلبی، ۱۲۳ مصدومیت ناشی از حوادث، ۱۰۲ مورد سقوط و ۹۲ مورد بیماری تنفسی بوده است.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به انتقال ۶ مادر باردار توسط آمبولانس ۱۱۵به بیمارستان، تصریح کرد: در این مدت، پرسنل فوریت‌های پزشکی مبارکه یک ماموریت احیای موفق و یک مورد کمک به مادر باردار برای زایمان نوزاد خود قبل از رسیدن به بیمارستان را به نام خود ثبت کردند.

قاسمی خاطرنشان کرد: در سه ماهه سوم امسال، در حوادث غیرتصادفی ۹۶۲ نفر و در حوادث تصادفی ۴۶۵ نفر پس از دریافت خدمات فوریت‌های پزشکی توسط آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ مبارکه به بیمارستان منتقل شدند؛ همچنین ۱۹۵ بیمار و مصدوم غیرتصادفی و ۴۰ مصدوم تصادفی توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان مبارکه در پاییز امسال، ۲۳ حادثه ویژه را شاهد بود، یادآور شد: ۱۳ حادثه رانندگی با مجموعِ ۶۵ مصدوم و ۴ فوتی، ۴ مورد مسمومیت با گاز منوکسیدکربن با ۱۰ مصدوم از جمله این حوادث بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان اظهار کرد: استقرار واحدهای امدادی فوریت‌های پزشکی مبارکه در نمازهای عبادی سیاسی جمعه، ایام بازگشایی مدارس، دهه نخست محرم و مراسم اربعین حسینی (ع) از جمله خدمات اورژانس ۱۱۵ این شهرستان در سه ماهه سوم امسال بود؛ همچنین پرسنل اورژانس مبارکه در این مدت، در مانور زلزله، رهاسازی مصدوم و خروج اضطراری شرکت کردند.
قاسمی با بیان اینکه شهرستان مبارکه با جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر و وسعت یک هزار و ۱۸ کیلومتر مربع در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی استان اصفهان واقع شده است، گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان از یک اتاق فرمان ۱۱۵، یک پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه شهری، ۳ پایگاه شهری- جاده‌ای، ۵ دستگاه خودروی آمبولانس اصلی، یک دستگاه آمبولانس ذخیره و ۲۶ نفر پرسنل برخوردار است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.