امروز ۴ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۰ ق.ظ
“دکتر محمد جواد مرادیان” از نجات 23 نفر از چنگال قاتل خاموش در روز گذشته خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اورژانس کشور در فارس، “دکتر محمد جواد مرادیان” از نجات ۲۳ نفر از چنگال قاتل خاموش در روز گذشته خبر داد و گفت: سحرگاه روز گذشته ۵ بهمن ماه ۹۷ به دنبال اعلام استنشاق با گاز منواکسیدکربن، ۹ نفر از اهالی سه روستا راهی بیمارستان شدند.

در این خصوص رئیس مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد:  حادثه اول در ساعت ۴:۰۵ صبح امروز، پس از اعلام گزارش مردمی مبنی بر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در روستای رونیز علیا استهبان، عوامل اورژانس بلافاصله در محل حاضر شدند. در این مورد شدت گاز گرفتگی ۴ نفر از اهالی این روستا را روانه بیمارستان استهبان کرد.

“دکتر مرادیان” افزود: در حادثه دوم گازگرفتگی در ساعت ۴:۲۵ امروز، برای ۵ نفر از اهالی روستای رودبال محور شیراز- سپیدان مشکل آفرین شد و هر ۵ نفر به واسطه تنفس گاز مونواکسید کربن به بیمارستان سپیدان منتقل شدند.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان فارس به حادثه گازگرفتگی دیگری در ساعت ۶:۲۰ امروز  در روستای برشته سپیدان اشاره نمود و خاطر نشان کرد: اعضای ۶ نفر یک خانواده در این حادثه دچاز گاز گرفتگی شدند.گفتنی است کارشناسان این مرکز مسمومین این حادثه را در همان محل مداوا کردند.

وی از دو حادثه­ی دیگر در بابامیدان نورآباد و مرودشت خبر داد و گفت: در این دو حادثه سه تن بخاطر استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت و به مراکز درمانی نورآباد و مرودشت منتقل شدند.

مردایان در ادامه ضمن اشاره به آخرین مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در شیراز، گفت: در ساعت ۲۰:۳۵ آخرین مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن به مرکز ارتباطات اورژانس شیراز گزارش شد که در این حادثه ۵ تن پس از اقدامات درمانی توسط تیم امدادی اورژانس در محل درمان شدند.

دکتر محمد جواد مرادیان” با بیان اینکه وضعیت عمومی این مصدومان روبه بهبودی است، علت حادثه را عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد دانست و تاکید کرد: با خفظ نکات ایمنی در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی مناسب، حافظ جان خود و دیگر اعضای خانواده باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.