امروز ۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۹ ق.ظ

در ۱۰ ماه نخست سال ۱۳۹۷ بر اثر مسمومیت با مونوکسید کربن، تعداد ۱۴ تن، جان خود را از دست داده اند. به همین دلیل، اورژانس ۱۱۵ قزوین، آموزش های همگانی را آغاز کرد.

احمد قاسمی، معاون مرکز مدیریت حوادت و فوریت های پزشکی استان قزوین در این رابطه بیان کرد: در ۱۰ ماه نخست امسال ۲۱۹ ماموریت مبنی بر مسمومیت با مونوکسید کربن به اورژانس اعلام شده است که هر چند ۱۴ فوتی داشت اما ۲۰۵ تن، اقدامات درمانی به موقع را در محل حادثه، توسط تکنسین های اورژانس، دریافت کرده، یا به بیمارستان اعزام شدند.

گازگرفتگیقاسمی تصریح کرد: افزایش رو به رشد ۶۷ درصدی این نوع حادثه در مقایسه با سال گذشته، موضوع کاملا نگران کننده ای است و به همین منظور اورژانس قزوین برای ارائه آموزش های همگانی وارد عمل شد.

معاون مرکز مدیریت حوادت و فوریت های پزشکی استان قزوین عنوان کرد که در بسیاری از ماموریت ها دیده می شود که با بی احتیاطی بسیار کوچک، این حوادث اتفاق افتاده است و با داشتن حداقل اطلاعات در این خصوص می توان جلوی این میزان تلفات را گرفت. به گفته ایشان، با شروع این طرح همگانی، دردوم در تمامی مساجد، محل ها، مدارس و مکان های عمومی، تحت آموزش قرار خواهند گرفت.

به گفته قاسمی، هر ارگان، مرکز یا نهادی که نیازمند آموزش در این خصوص است، می تواند با برقراری ارتباط با مرکز فوریت های پزشکی، هماهنگی لازم برای آموزش کارکنان ذیربط خود را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.