امروز ۱ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۸ ب.ظ
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد آمار  ۱۰ ماهه ای از کل ماموریت‌های اورژانس۱۱۵ در  سال ۹۷را ارائه نمود.

انجام ۳۲ هزار و ۸۴۹ مورد ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد آمار  ۱۰ ماهه ای از کل ماموریت‌های اورژانس۱۱۵ در  سال ۹۷را ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی  سازمان اورژانس کشور در مرکز  استان کهگیلویه وبویراحمد؛ جلال پوران فرد با بیان اینکه کل ماموریت های انجام شده در ۱۰ ماهه سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد ۳۲ هزار و ۸۴۹ مورد بوده است، گفت: این تعداد نسبت به مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش داشته است.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تعداد ماموریت‌های تصادفی را در این مدت ۷ هزار و ۱۵۳ مورد اعلام و عنوان کرد: از این تعداد ۳ هزار و ۷۵۲ مورد شهری و ۳هزار و ۴۰۱ مورد تصادف جاده ای بود که تصادفات شهری ۱۰ درصد و تصادفات جاده ای ۱۶ درصد نسبت به مشابه سال قبل افزایش داده است.

وی با اشاره به خدمات شایان اورژانس در جاده و شهر اضافه کرد: ۲۲ هزار و ۷۸۳ مصدوم بعد از ارائه خدمات پزشکی به بیمارستان ها در سطح استان انتقال داده شدند.

پورانفرد تصریح کرد: از مجموع مصدومین و بیماران انتقالی به بیمارستان، ۸ هزار و ۸۲۱ مورد مصدوم تصادفی بوده و ۱۳ هزار و ۹۶۲مورد مصدوم غیر تصادفی بوده است.

وی با بیان اینکه اورژانس در ده ماهه اول سالجاری به ۷۰۶  خانم بیمار خدمات رسانی کرده است افزود: این آمار افزایش ۲۸ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج همچنین با اشاره به اینکه در سالجاری به تعداد زیادی از خانم های باردار توسط آمبولانس های اورژانس خدمات رسانی شده است، گفت: در ده ماهه اول سال، ۱۴ زایمان در آمبولانس اورژانس توسط تکنسین‌های  ۱۱۵ صورت گرفت که نسبت به مشابه سال قبل ۳۳ درصد کاهش داشته است .

وی افزود: آمار کل بیماران و مصدومین اعزامی به بیمارستان در ده ماهه سالجاری نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش افزایش داشته است که کل مصدومین ترومای غیر تصادفی ۳ هزار و ۴۴۲ مصدوم است که در این خصوص ۲۱ درصد نسبت به مشابه سال قبل نیز افزایش داشته است.

پوران فرد نیز اشاره ای به بیماران قلبی در استان کرد و یادآور شد: ۲ هزار و ۴۲۹ بیمار قلبی توسط اورژانس، خدمات پیش بیمارستانی دریافت کرده‌اند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اظهار داشت: طی ده ماهه اخیر ۲۲۱ مسموم شده با مونوکسید کربن نیز توسط اورژانس ۱۱۵ استان امداد رسانی شدند.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ادامه ضمن آرزوی سلامتی برای همه هموطنان عزیز از همه هموطنان خواست که در هنگام وقوع حادثه، قبل از هرگونه اقدامی با ۱۱۵ تماس حاصل نمایند و از مشاوره پزشکی که توسط دیسپچ یا ارتباطات تلفنی  ۱۱۵ ارایه می شود توجه نمایند و تا رسیدن آمبولانس حوصله به خرج دهند.

پوران فرد در پایان خاطر نشان کرد: از تجمع کردن در محل خودداری کرده و راه را برای خودروهای امدادی بازنمایند که  اورژانس با اولین تماس شما در کمترین زمان ممکن در صورت نیاز بر بالین بیمار شما حاضر می شود.

 

 

 

 

یک پاسخ به “انجام ۳۲ هزار و ۸۴۹ مورد ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.