امروز ۵ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۳ ب.ظ
در طی یک عملیات امدادرسانی ۴ ساعتی کودک ۲۲ ماهه ی تشنجی توسط اورژانس گچساران از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

در طی یک عملیات امدادرسانی ۴ ساعتی کودک ۲۲ ماهه ی تشنجی توسط اورژانس گچساران از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور مستقر در مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد، جلال پورانفرد بابیان اینکه این امداد خواهی کودک ۲۲ماهه در ساعت ۱۶ و ۲۹ دقیقه دیروز سه شنبه نهم بهمن ماه در منطقه کوه های بوم بلند از عشایر نشین های صعب العبور مناطق گچساران بعلت تشنج گزارش شدافزود : بنا به صعب العبور بودن منطقه و طغیان رودخانه دریلا امکان تردد برا هیچکس وجود نداشت و بلافاصله اورژانس هوایی  گچساران به محل اعزام شد.

مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد:بدلیل نزدیک به غروب آفتاب و عدم دید کاپیتان، کاپیتان موفق به پیدا کردن امداد خواه نشد.
وی ادامه داد: بلافاصله آمبولانس اورژانس گچساران به محل اعزام شد، که  تکنسین اورژانس بعلت طغیان رودخانه دسترسی به بیمار نداشتند.
پوران فرد اذعان کرد : بعد از چند ساعت و هماهنگی های لازم از طرف هلال احمر توانستند کودک ۲۲ ماهه را از رودخانه عبور دهند و به آمبولانس انتقال تا اقدامات درمانی انجام گیرد.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد : با تلاش تیم ارتباطات تلفنی گچساران ، خانمها، جلیل و اکبرنژاد و نیز دو تکنسین اعزامی به نامهای آقایان نظری و تقی پور که ضمن تماس تلفنی از راه دور به آنطرف رودخانه توصیه های پزشکی را جهت حمایت تنفسی و باز کردن راه هوایی کودک ارایه نمودند توانستند در این چند ساعت این کودک ۲۲ ماهه را از مرگ حتمی نجات دهند.
پوران فرد ضمن تشکر و قدردانی از دو تکنسین فداکار اورژانس و واحد ارتباطات تلفنی گچساران افزود: این کودک ۲۲ ماهه بعد از یک عملیات ۴ ساعتی از مرگ نجات و تحویل بیمارستان مادر و کودک بی بی حکیمه گچساران شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.