امروز ۱ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۷ ب.ظ
رونمایی از آمبولانس های اسپرینتر ۳۱۵ در مشهد در اولین روز در چهلمین دهه فجر انقلاب

آمبولانسهای جدید در ناوگان اورژانس ۱۱۵ دانشگاه مشهد فعال شدند

همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ۱۵ دستگاه آمبولانس مدرن و مجهز جدید روز شنبه طی مراسمی در مشهد به ناوگان اورژانس فوریتهای پزشکی خراسان رضوی اضافه شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم قیمت هر یک از این آمبولانسها را حدود ۱۱ میلیارد ریال ذکر و بیان کرد: ۱۳ دستگاه از مجموع آمبولانسهای پیشرفته در مشهد، یک دستگاه در خواف و یک دستگاه در تایباد به خدمت گرفته می شوند. 
دکتر محمدرضا دارابی افزود: این آمبولانسها بر اساس آخرین فناوریهای روز دنیا مجهز به دستگاههای شوک الکتریکی، تنفس مصنوعی، ساکشن، کیف احیای بیمار، کپسول اکسیژن و سایر امکانات اولیه هستند و در بخش ناوگان جاده ای، برون شهری و اورژانس ۱۱۵دمورد استفاده قرار می گیرند. 
وی ادامه داد: هر اینک ۹۱ دستگاه آمبولانس در ۶۸ پایگاه اورژانس شامل ۵۱ پایگاه شهری و ۱۷ پایگاه جاده ای مشهد مشغول خدمت هستند. همچنین در قالب ۲۱۸ پایگاه شامل ۹۶ پایگاه شهری و ۱۲۲ پایگاه جاده ای در سطح خراسان رضوی ۲۷۲ دستگاه آمبولانس فعالیت دارند. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین به خدمات دولت تدبیر و امید در بخش بهداشت و درمان اشاره و بیان کرد: در این چارچوب ۳۲۰ هزار مترمربع به فضاهای درمانی در خراسان رضوی افزوده شده است. 
وی افزود: ۶۳۰ هزار مترمربع فضای درمانی نیز مورد بازسازی و بهسازی قرار گرفته و نیز ۵۰ پزشک متخصص برای فعالیت در شهرستانهای مختلف جذب شده اند.


@MashhadEMS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.