امروز ۵ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۵ ب.ظ
به دنبال بارندگی های اخیر و طغیان رودخانه های فصلی و آب گرفتگی معابر ،کمیته بحران اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز ایرانشهر،کمیته بحران دانشگاه شب گذشته با حضور رییس دانشگاه،معاونین بهداشت و غذا دارو و مدیران حوادث و روابط عمومی و سایر اعضا در مقر ستاد فرماندهی عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه و به منظور ارزیابی بحران و اتخاذ تصمیمات لازم برگزار گردید.

 

محمودرضا ناصح مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه ضمن تشریح اقدامات انجام گرفته قبل و بعداز شروع بارندگیها از انسداد مسیر تلنگ-قصرقند حدفاصل روستای لوریانی و بنت-نیکشهر حدفاصل پل ملوران خبر داد و گفت:درحال حاضر ارتباط بیسیمی با پایگاههای حوزه تحت پوشش برقرار و کلیه پایگاهها در حالت آماده باش کامل قرار دارند و دپوی دارویی نیز در حد مطلوب است.

 

دکتر فرهاد دادگر معاون بهداشت و دکتر مینا آژوغ معاون غذا و دارو نیز به بیان عملکرد حوزه های مرتبط در خصوص بحران اخیر پرداختند و بر لزوم هماهنگی و همکاری بین بخشی بیش ازپیش تاکید نمودند.

 

دکتر محمدمهران امینی فرد رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز ضمن مطلوب ارزیابی کردن اقدامات انجام گرفته بر اولویت خدمات اورژانس تا پایان بحران به مادران باردار تاکید نمود و افزود:با تمام توان و امکانات لجستیکی و نیروی انسانی در خدمت مردم هستیم و خوشبختانه کلیه پایگاههای اورژانس و مراکز بهداشتی درمانی در آمادگی مطلوب بسر می برند.

 

دکتر امینی فرد بر لزوم پیش بینی تمهیدات لازم جهت مهار بحران در صورت شدت باران تاکید نمود و دپوی دارو و آمادگی لجستیکی و نیروی انسانی را بعنوان ارکان اساسی مهار بحران و ارائه خدمات به بیماران اورژانسی در مواقع بحران مهم و اساسی عنوان کرد و اظهار داشت: دو نقطه مهم و کانون مدیریتی ایرانشهر و چابهار بلحاظ موقعیت خاص جغرافیایی به صورت ویژه از لحاظ لجستیک و نیروی متخصص تقویت گردد و در تمام شهرستانها تیم مجرب بحران تشکیل شود تا مواقع بحران بهترین تصمیمات اتخاذ گردد.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.