امروز ۶ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۶ ب.ظ
81 درصد از ماموریت‌های اورژانس 115 فریدونشهر در پاییز امسال، غیرتصادفی بوده است.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان،علیرضا قاسمی اظهار کرد: در پاییز امسال، ۳۰۰ ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان فریدون‌شهر انجام شد که از این تعداد، ۲۴۴ مورد غیرتصادفی و ۵۶ مورد تصادفی بوده است.
وی با بیان اینکه از مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی در این مدت، ۱۴۶ مورد جاده‌ای و ۹۸ مورد شهری بود، افزود: در این ماموریت‌ها، ۲۲۴ نفر پس از دریافت خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی، برای بستری به بیمارستان منتقل و ۸ نفر با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در پاییز امسال، بیشترین موارد غیرتصادفی در فریدون‌شهر با ۶۰ مورد مربوط به بیماران قلبی، ۲۸ مورد تنفسی و ۲۱ مورد سکته مغزی بوده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: از ۵۶ فوریت‌ تصادفی در این مدت نیز ۲۶ مورد در مناطق شهری و ۳۰ مورد جاده‌ای بود که منجر به بستری ۵۶ نفر و درمان سرپایی ۸ نفر شده است.
وی با بیان اینکه علت بیشتر حوادث رانندگیِ پاییز امسال در فریدون‌شهر، واژگونی خودرو بود، گفت: در این مدت، سه حادثه ویژه مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در فریدون‌شهر رخ داد که این حوادث، در مجموع ۷ مصدوم به همراه داشت.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان فریدون‌شهر را بالغ بر ۵۲ هزار نفر دانست و افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان از دو پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و ۱۴ نفر نیرو برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.