امروز ۳۰ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۸ ب.ظ
دومین دوره مدیریت پیش بیمارستانی تروما در تاریخ 23 و 24 بهمن ماه در نیشابور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز نیشابور: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از برگزاری دومین کارگاه آموزشی مدیریت پیش ‌بیمارستانی تروما (PHTM) در نیشابور خبر داد.

دکترقاسم مشارموحد گفت: دومین کارگاه آموزشی مدیریت پیش‌بیمارستانی  تروما (PHTM) با مشارکت مربیان اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور به مدت ۲ روز در تاریخ ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه سال جاری در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد.

وی افزود: در این دوره که با هدفِ ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با مصدومان ترومایی به صورت تئوری و عملی برگزار شد، ۲۴ نفر از پرسنل اورژانس ۱۱۵ نیشابور شرکت کردند.

متخصص طب اورژانس تصریح کرد: مباحث مختلفی چون آسیب به سر و ستون مهره‌ها، قفسه سینه، شکم، لگن، اندام‌ها، مدیریت راه هوایی در بیماران ترومایی، کنترل خونریزی و شوک، نحوه برخورد با سوختگی ها، نحوه برخورد با کودک یا سالمندِ دچار آسیب و ارزیابی بیمار ترومایی از عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی بود.

وی ادامه داد: در این کارگاه آزمون کتبی و عملی برگزار شد و  آقای علی عبیری و جمال خیرآبادی با کسب بالاترین نمره رتبه ی برتر را به خود اختصاص دادند که به رسم یادبود هدیه ای به انها اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.