امروز ۲۸ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۶ ق.ظ
المپیاد علمی مهارتی پرسنل فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با حضور بيش از 500 نفر در قالب پروژه ای جامع وبزرگ برای نخستین بار در کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: المپیاد علمی مهارتی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با حضور بیش از ۵۰۰ نفر شرکت‌کننده از پرسنل عملیاتی فوریت‌های پزشکی شاغل در پایگاه‌های شهری و جاده‌ای استان طی ۵ نوبت در روزهای ۱۷، ۱۸، ۲۷، ۲۸ و ۳۰ بهمن ماه برگزار شد.

وی افزود: این المپیاد با هدف سنجش وضعیت علمی و مهارتی پرسنل اورژانس، نیازسنجی آموزشی برای سال ۹۸ و رتبه‌بندی پرسنل فوریت‌های پزشکی در ۴ مرحله برگزار شد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: مرحله نخست، آزمون علمی به روش الکترونیک بود که میزان دانش پرسنل در این مرحله ارزیابی شد؛ مرحله دوم شامل سنجش مهارت‌های بالینی پرسنل بود که به روش آسکی (OSCE) در ۴ ایستگاه ارزیابی بیمار، تروما، مدیریت راه هوایی و احیای قلبی ریوی انجام شد.

دکتر راستین ادامه داد: مرحله سوم، آزمون مهارت رانندگی و اطلاعات فنی خودرو بود که در این مرحله مهارت رانندگی با آمبولانس و میزان آشنایی پرسنل با نکات فنی خودرو و قطعه شناسی مورد سنجش قرار گرفت؛ در مرحله چهارم نیز آزمون آمادگی جسمانی شامل آیتم‌های دراز و نشست، شنای سوئدی و ایلی نویز (سرعت و چابکی) از شرکت کنندگان گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از پایان چهار مرحله المپیاد، نمره‌ای به شرکت‌کنندگان داده می شود که بر اساس آن، امتیاز المپیاد و رتبه علمی پرسنل مشخص می‌شود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تاکید کرد: این المپیاد در مقایسه با سایر المپیادهایی که سال‌های گذشته در سطح کشور برگزار شده بود دارای وجه تمایز بارزی است که آن را به پروژه ای بزرگ تبدیل کرد؛ چراکه در سایر المپیادها، ابتدا آزمون علمی از شرکت‌کنندگان گرفته می‌شد و تنها ٢٠ درصد افراد برتر در این مرحله می‌توانستند در بقیه مراحل شرکت کنند؛ اما در المپیاد بهمن ماه که در استان اصفهان برگزار شد، شرکت‌کنندگان همه چهار مرحله المپیاد را پشت سر گذاشتند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.