امروز ۳۰ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۱ ب.ظ
اورژانس ۱۱۵ فارس در بهمن سال جاری، به بیش از ۱۸ هزار مورد امدادخواهی، خدمات فوریت های پزشکی ارایه کرد.

اورژانس ۱۱۵ فارس در بهمن سال جاری، به بیش از ۱۸ هزار مورد امدادخواهی، خدمات فوریت های پزشکی ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در استان فارس، معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه اعلام کرد: از سه هزار و ۳۰۷ مورد تصادف ثبت شده در سامانه اورژانس ۱۱۵ فارس، ۶۳ درصد تصادف شهری و ۳۷ درصد تصادف جاده ای بوده که در حوادث جاده ای، ۱۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

دکتر«بهناز رستگارفر» با اشاره به افزایش تعداد مصدومان حوادث ترافیکی در جاده های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: در ماه گذشته سه هزار و ۹۸۲ نفر در حوادث ترافیکی مصدوم شدند که از این تعداد، ۴۳ درصد مربوط به تصادفات جاده ای بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۷ درصد افزایش داشته ایم، دو هزار و ۲۷۴ نفر نیز در تصادفات شهری مصدوم شده اند.

او از آمار تامل برانگیز تعداد کشته های حوادث ترافیکی در بهمن سال جاری خبر داد و گفت: ۴۹ نفر در حوادث ترافیکی استان فارس در بهمن ماه، جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۸۸ درصد افزایش را نشان می دهد.

دکتر رستگارفر با اعلام اینکه یازده سورتی پرواز بالگرد اورژانس شیراز در بهمن سال جاری، بر فراز آسمان استان به پرواز درآمدند، عنوان کرد: در این ماموریت ها به ۹ مصدوم که نیازمند به خدمات فوری پزشکی در مرکز استان بودند، خدمات اورژانس هوایی ارائه شد.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه با اشاره به نزدیک شدن تعطیلات نوروز و آغاز مسافرت های نوروزی، به مردم توصیه کرد: هر عاملی که موجب کاهش سطح هوشیاری یا تمرکز راننده شود، ممکن است منجر به بروز تصادفات جاده ای مرگبار شده که این عامل می تواند از خواب آلودگی، بحث کوچک بین افراد در داخل خودرو تا صحبت کردن با تلفن همراه و حتی استفاده از مواد روانگردان و دارو، متفاوت باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.