امروز ۴ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ
630 ماموریت اورژانسی در شهرستان سمیرم
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان،علیرضا قاسمی اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم در سه ماهه سوم امسال، ۶۳۰ ماموریت شامل ۴۸۰ ماموریت غیرتصادفی و ۱۴۷ ماموریت تصادفی را انجام داد.

وی افزود: از مجموع حوادث رانندگی رخ داده در این مدت، ۸۹ مورد در مناطق جاده‌ای و ۵۸ مورد شهری بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی را با ۱۱۰ مورد امدادخواهی، مربوط به بیماری‌های قلبی عنوان و تصریح کرد: در پاییز امسال، شهرستان سمیرم ۱۰ حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود که ۶ مورد از آنها مربوط به حوادث رانندگی و ۲ مورد مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن بود.
قاسمی خاطرنشان کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان در مدت ذکر شده در یک ماموریت کمک به مادر باردار در زایمان و ۲ احیای موفق شرکت داشتند.
وی افزود: اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان سمیرم در سه ماهه سوم امسال، ۴۵۴ بیمار و مصدوم را ضمن ارائه خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل و ۱۱۰ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کرد.
قاسمی جمعیت شهرستان سمیرم را ۷۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از یک پایگاه شهری، ۵ پایگاه جاده‌ای و یک اتاق فرمان در حال ارائه خدمات به شهروندان است.

 

انتهای پیام/

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.