امروز ۲۹ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۲ ب.ظ
  • کد خبر: 20435
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۱۶ام اسفند ۱۳۹۷
کولیوند از برپایی ۶۰۰ پایگاه امدادی و کمپ اورژانس در ایام نوروز خبر داد و با اشاره به سفرهای راهیان نور گفت: میزان تلفات در این سفر نسبت به سفر‌های دیگری که در کشور انجام می‌شود، بسیار کمتر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، «پیرحسین کولیوند» رئیس سازمان اورژانس کشور و نماینده وزارت بهداشت در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور سال ۹۸ اظهار داشت: در تجهیز درمانگاه‌ها و یادمان‌ها طبق نیاز اقدام کرده‌ایم و ۲۷ یادمان را پوشش می‌دهیم.

وی افزود: در قالب سه هزار پایگاه زمینی و ۴۱ اورژانس هوایی نیازمندی‌های سراسر کشور را تأمین می‌کنیم و در ایام نوروز ۶۰۰ پایگاه و کمپ نوروزی در کشور ایجاد خواهیم کرد.

کولیوند تصریح کرد: در شهر‌های مختلف استعداد و امکانات را تجهیز کردیم تا در کمترین زمان خدمات بهینه‌ای برای زائران و مسافران انجام دهیم. همچنین پیام‌نگاری را در مراکز و بیمارستان‌ها نصب کردیم تا هویت افراد مراجعه‌کننده مشخص شود.

وی با ارائه آماری گفت: در طول سال هفت میلیون نفر زائر داریم که تنها ۱۷ هزار نفر از آنان به مراکز درمانی مراجعه کردند. میزان تلفات در این سفر (راهیان نور) نسبت به سفر‌های دیگری که در کشور انجام می‌شود، بسیار کمتر است و با آن‌ها قابل قیاس نیست.

کولیوند افزود: تا امروز تنها ۳۲ عمل جراحی برای زائران راهیان نور انجام شده و این نشان‌دهنده کم بودن میزان جراحات است.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: همه بیمارستان‌ها در ایام عید آماده‌باش هستند. همچنین از تمام زائران می‌خواهیم که دفترچه بیمه خود را در سفر همراه داشته باشند.

این نشست به میزبانی ستاد مرکزی راهیان نور کشور و با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی راهیان نور، امیر دریادار حبیب‎الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور و سایر مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد.

گفتی است، در این جلسه سر لشکر باقری از وزارت بهداشت و درمان بخاطر خدمات ارزنده و بسیار ارزشمند طی سال ۹۷ تشکر کرد و دکتر کولیوند لوح سپاس از دست سرلشکر باقری دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.