امروز ۲۸ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۶ ق.ظ
به همت و پشتکارآموزش و پژوهش اورژانس 115 استان  کهگیلویه و بویراحمد،بیش از 1800 دانش آموز،آموزشهای لازم در خصوص حوادث مربوط به چهارشنبه سوری و آشنایی با سیستم فوریتهای پزشکی و کمکهای اولیه را فرا گرفتند 

بیش از۱۸۰۰ نفر از دانش آموزان استان  کهگیلویه وبویراحمد آموزشهای لازم را در خصوص حوادث چهارشنبه سوری را فرا گرفتند.

به همت و پشتکارآموزش و پژوهش اورژانس ۱۱۵ استان  کهگیلویه و بویراحمد،بیش از ۱۸۰۰ دانش آموز، آموزشهای لازم در خصوص حوادث مربوط به چهارشنبه سوری و آشنایی با سیستم فوریتهای پزشکی و کمکهای اولیه را فرا گرفتند
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور مستقر در مرکزاستان کهگیلویه و بویراحمد ،جلال پوران فرد عنوان کرد: بیش از۱۶۰۰ نفر از دانش آموزان آموزش دیده در مقطع متوسطه و ۲۰۰ نفردیگر مربوط به نونهالان پیش دبستانی می باشند.
مدیر مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی استان تصریح کرد: در راستای سیاستهای  سازمان اورژانس کشور  مبنی بر فرهنگ سازی اقشار مختلف
جامعه بخصوص دانش آموزان دبیرستانی ، آموزش این قشر در دستور کار فوریتهای  پزشکی استان قرار گرفت و بصورت هماهنگ در سراسر استان شروع گردید.
پوران فرد ادامه داد: برای هماهنگی بیشتر مکاتباتی با ادارات آموزش و پروش صورت گرفت و بدنبال آن آموزش مدارس بر اساس مدارس مشخص شده از طرف آموزش و پرورش شروع گردید.
مسئول آموزش و پژوهش اورژانس ۱۱۵ استان  ضمن تشکر و قدردانی از حوزه آموزش شهرستان کهگیلویه آقای شیرنژاد عنوان کرد: کارشناسان  آموزشی در سطح استان تا کنون با حضور در ۱۷ دبیرستان و ۵ مهد کودک آموزش های لازم را ارائه داده اند که هم اکنون مراکز دیگری نیز در دستور کار است که تا قبل از چهارشنبه پایان سال تمام آنها را پوشش خواهند داد.
امیر پیغان در ادامه توضیح داد: کارشناسان آموزشی  اورژانس در سطح استان ضمن گوشزد نمودن  خطرات پدید آمده در ایام چهارشنبه آخر سال ، نیز آموزش کمکهای اولیه برای مصدومین احتمالی را هم به دانش آموزان  و معلمان و مربیان ارائه دادند که خوشبختانه  دانش آموزان و مدیران مدارس در این برنامه آموزشی ضمن آشنایی یا وظایف اورژانس ١١۵ از نزدیک با تجهیزات آمبولانس اورژانس نیز آشنا شدند.

لازم به دکر است که در پایان آموزش به منظور فرهنگ سازی و و ایجاد روحیه مسؤلیت پذیری  به عنوان هدیه جعبه کامل کمکهای اولیه اهدایی مرکز مدیریت حوادث استان به بعضی مدارس گروه هدف اهداء گردید.

درپایان

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.