امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳ ب.ظ
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث ایرانشهر از برگزاری دومین دوره کارگاه آموزشی PHTM در شهرستان ایرانشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز ایرانشهر،رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: دومین دوره کارگاه آموزشی مدیریت پیش ‌بیمارستانی بیماران ترومایی (PHTM) با مشارکت مربیان سازمان اورژانس کشور (قطب جنوب شرق) در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث ایرانشهر محمود رضا ناصح اظهار کرد: اولین کارگاه آموزشی مدیریت پیش‌بیمارستانی بیماران ترومایی (PHTM) به مدت ۲ روز در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه سال جاری در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد.

 

وی افزود: در این دوره که با هدفِ ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با مصدومان ترومایی به صورت تئوری و عملی برگزار شد، ۲۴ نفر از پرسنل اورژانس حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از شهرستان های ایرانشهر ، مهرستان ،فنوج و مهرستان شرکت کردند.

 

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: مباحث مختلفی چون تروما به سر و ستون مهره‌ها، قفسه سینه، شکم، لگن، اندام‌ها، مدیریت راه هوایی در بیماران ترومایی، کنترل خونریزی و شوک، نحوه برخورد با سوختگی ها، نحوه برخورد با کودک یا سالمندِ دچار تروما و ارزیابی بیمار ترومایی از عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی بود.

 

ناصح خاطرنشان کرد: در کنار هر مبحث تئوری، یک برنامه عملی پیش‌بینی شده بود که در قالب ۴ ایستگاه مهارت آموزی، بیمارنماها براساس سناریوی از پیش تعیین شده برای بخش عملی گریم می‌شدند و اساتید در هر ایستگاه، شرکت‌کنندگان را برای انجام مهارت‌های استانداردِ برخورد با مصدومان ترومایی راهنمایی می‌کردند.

 

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در تلاش هستیم که در ماه‌های آینده نیز  دوره PHTM را طبق الگوی استاندارد کشوری برگزار ، تا تمام پرسنل اورژانس حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بتوانند در این دوره شرکت نمایند.

 

ناصح با اشاره به اینکه این دوره به صورت کشوری و براساس دستورالعمل ابلاغ شده از سوی سازمان اورژانس کشور برگزار شد، اظهار کرد: در پایان دوره، آزمون کتبی و عملی از شرکت‌کنندگان به عمل آمد و نفرات برتر معرفی و تشویق شدند.

 

وی در پایان گفت : آقای سعید امیریان ، محمد نارویی و ابوذر بیجارزهی از شهرستان ایرانشهر به ترتیب رتبه اول تا سوم را کسب کردن و آقایان اسماعیل فاضلی از شهرستان مهرستان  و محمد حسن شهسواری از شهرستان فنوج به طور مشترک در رتبه چهارم و محمد حسن شهسواری از شهرستان ایرانشهر رتبه پنجم این دوره  را به خود اختصاص داد.

 

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.