امروز ۲۸ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۷ ق.ظ
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان برای امدادرسانی به مصدومان احتمالی چهارشنبه پایان سال در استان، آمادگی کامل دارد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، دکتر غفور راستین در جمع اصحاب رسانه با اشاره به روند کاهشی حوادث چهارشنبه پایان سال در استان اصفهان از سال‌های ۹۳ تا ۹۵ گفت: متاسفانه این حوادث در سال ۹۶ با ۲۰ درصد افزایش به ۹۱ مورد مصدومیت رسید که بیشتر این آسیب‌ها بر اثر سوختگی به خصوص در ناحیه دست و صورت بود که این حوادث در برخی موارد نیز منجر به قطع عضو می‌شود.

وی بیشترین آسیب‌ها را در محدوده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال عنوان کرد و افزود: شهروندان در نظر داشته باشند که چنانچه فردی بر اثر آتش‌سوزی یا انفجار ترقه دچار آسیب از ناحیه چشم شد بلافاصله او را به بیمارستان منتقل و از هرگونه خود درمانی پرهیز کنند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی، کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان و بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع) صورت گرفته است و این بیمارستان آمادگی کامل برای پذیرش مصدومان احتمالی در روز چهارشنبه پایان سال را دارد؛ تمامی پایگاه‌های امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان نیز برای ارائه خدمت به شهروندان در این روز به صورت آماده باش قرار دارند.

دکتر راستین با اشاره به اینکه از سالهای ۹۰ تا ۹۶ در چهارشنبه پایان سال استان اصفهان ۸۲ درصد از حوادث بر اثر انفجار مواد محترقه، ۳۲ درصد آسیب به دست و ۷۸ درصد از مصدومیت ها به دلیل سوختگی بوده است، تاکید کرد: خانواده‌ها و به ویژه والدین در مراسم چهارشنبه سوری حتما در کنار فرزندان خود حضور داشته باشند و آنها را تنها نگذارند.

گفتنی است، در این نشست خبری که با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه پایان سال در تالار معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شده بود، دکتر راستین مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر کریمی رییس مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم (ع)، دکتر عقدک مدیر مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت و ابراهیمی معاون روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حضور داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.