امروز ۳۰ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۸ ق.ظ
ریاست مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد از شروع جلسات آموزش نکات پیشگیری و کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال خبر داد.

🔹دکتر امین زمانی گفت: نظر به نزدیک شدن ایام پایانی اسفندماه و چهارشنبه آخر سال و ضرورت رعایت رویکرد فرهنگی و تربیتی در برنامه‌ها و اقدامات مربوط به حفظ و ارتقا سلامت جسمی دانش آموزان و پیشگیری از آسیب‌های جانی و خسارات مالی در مدرسه و جامعه، جلسات آموزشی از یک ماه قبل با هدف پیشگیری و کاهش پیامدهای حوادث چهارشنبه آخر سال در سطح مدارس شهرستان گناباد برگزار گردیده و تا اواخر سال جاری ادامه دارد.
🔹دکتر زمانی افزود: در این طرح نکات ایمنی و پیشگیری توسط کارشناسان کارآزموده اورژانس در سطح مدارس شهرستان گناباد و روستاهای تابعه آموزش داده شد. همچنین در این جلسات در مورد خطرات استفاده از مواد منفجره صحبت و آموزش‌های لازم در زمان سوختگی و حوادث نیز به دانش آموزان داده شد.
🔹دکتر زمانی در ادامه افزود: اورژانس گناباد با ۱۵پایگاه شهری و جاده ای ،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس ، بالگرد اورژانس و ۱۵۰ نیرو ستادی و عملیاتی به صورت ۲۴ساعته اماده پاسخگویی به هرنوع حادثه احتمالی در سطح شهرستان میباشد .
همچین به جهت پوشش بهتر چهارشنبه آخر سال سه دستگاه آمبولانس به صورت سیار در سطح شهر گناباد اماده پاسخگویی به حوادث احتمالی مرتبط در شب چهارشنبه اخر سال خواهند بود.
🔹دکتر زمانی در انتها با اشاره به اینکه بیشترین قربانیان در حوادث شب چهارشنبه سوری گروه سنی نوجوانان هستند، بیان کرد: از مردم، خانواده ها و به ویژه جوانان و نوجوانان در خواست می‌شود نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد تکرار مشکلات و حوادث تلخ گذشته نباشیم.


روابط عمومی مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.