امروز ۲۹ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۰ ب.ظ
ظهر روز 23 اسفند 1397 پایگاه اورژانس هوایی استان قزوین با حضور نجار، معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور، مهندس فرخزاد، معاون استاندار قزوین و جمعی از مسؤولان استانی و دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در مکان جدید به صورت رسمی افتتاح شد.

به گفته دکتر پیمان نامدار، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین، این پایگاه از سال ۱۳۹۳ راه اندازی شده بود و تاکنون در حال خدمت رسانی بود و وظیفه انتقال مصدومان در مناطق صعب العبور و بیمارانی که نیاز فوری به خدمات درمانی را داشتند بر عهده داشت. ایشان افزود: به دلیل اینکه این پایگاه، در شرق استان و در پایگاه هوایی هوانیروز مستقر بود، بالگرد اورژانس، مجبور بود مسیر زیادی را تا مناطق غربی استان طی کند که با همکاری مسؤولان استانی و هوانیروز، این پایگاه به مرکز استان، واقع در شرکت ملی هواپیمایی خدمات ویژه انتقال یافت.

آپلود عکس

آپلود عکس

کاهش زمان ۳۰ دقیقه ای برای امدادرسانی به غرب استان
دکتر نامدار تصریح کرد: با انتقال این پایگاه به مرکز استان، زمان رسیدن بر بالین مصدومان و بیماران در مناطق غربی استان، ۲۵ تا ۳۰ دقیقه کاهش یافت.
مصطفی امیری، مسؤول پایگاه اورژانس هوایی استان قزوین هم عنوان کرد: از تیر ماه ۱۳۹۳ یعنی زمان افتتاح پایگاه، تاکنون ۳۶۸ عملیات هوایی انجام شده و ۴۴۵ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.