امروز ۳۰ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۰ ق.ظ

اورژانس هوایی البرز نجات بخش مردی یکه و تنها در ارتفاع ۹ هزار پایی
به گزارس ستاد اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی البرز دکتر مهرداد بابایی گفت : اورژانس هوایی البرز، مردی را که نگهبان روستای فصلی، ولی خالی از سکنه در زمستان بود ، نجات داد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : صبح روز دوم فروردین ۹۸ ، ساعت ۹ صبح مردی ۴۳ ساله که در حال نگهبانی از یک روستا در منتهی الیه شهرستان طالقان و مرز محدوده استانی البرز و قزوین بوده با علائم سرگیجه و ضعف شدید، تهوع و استفراغ و علائم کلی گازگرفتگی احساس خطر کرده و خود را به بیرون از محل اسکان خود کشانده و با اورژانس ۱۱۵ البرز تماس گرفتهو درخواست کمک کرد.
عملیات اورژانس هوایی البرز آغاز شد. بالگرد اورژانس البرز پس از هماهنگی به سمت محل مذکور که “روستای یرک ” نام دارد پرواز کرده و پس از فرود در محل از قبل شناسایی شده ، تکنسین های اورژانس هوایی پس از حدود ۲۵ دقیقه پیاده روی و جستجو در برف با ارتفاع ۷۰ سانتی متر ، مرد نگهبان را یافته و بلافاصله اقدامات لازم جهت انتقال وی را آغاز کردند.
وی در ادامه افزود برای شروع هر چه سریعتر اقدامات درمانی، بیمار را به محل فرود بالگرد منتقل کرده و بلافاصله اکسیژن درمانی و سایر اقدامات لازم را آغاز کردند. جهت بستری و ادامه درمان در کمترین زمان ممکن به سمت مجتمع درمانی امام علی ( ع ) کرج پرواز کردند.
لازم به ذکر است این روستا در ارتفاع ۹۰۰۰ پایی در ارتفاعات البرز است و در فصل سرما ارتباط زمینی این روستا با مناطق اطراف قطع می شود.در اقدام شناسایی محل فرود که چندی پیش در اطراف روستای مذکور انجام شده بود ، این مرد روستایی با این امکان ویژه اورژانس ۱۱۵ البرز آشنا شده و این امر نجات بخش وی شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.