امروز ۲۴ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۳ ب.ظ
  • کد خبر: 22668
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۴ام فروردین ۱۳۹۸
در طرح سلامت نوروز، تکنسین های اورژانس 42219 نفر از مصدومان و بیماران را در محل حادثه مداوا کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ گزارش خدمات نوروی در طرح سلامت نوروزی به شرح زیر است:

گزارش خدمات اورژانس پیش بیمارستان در طرح سلامت نوروز ۱۳۹۸

رشد ۲۱ درصدی ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی در طرح سلامت نوروز۹۸ نسبت به مدت مشابه سال نوروز۹۷

طی ۸ روز گذشته از طرح ملی سلامت نوروزی ۹۱۸۷۴ مورد ماموریت در سطح کشور توسط اورژانس پیش بیمارستانی به انجام رسیده است که ۱۸ درصد از ماموریت های ترافیکی و ۸۲ درصد غیر ترافیکی می باشد.

بیشترین ماموریت اورژانس پیش بیمارستان مربوط استان های تهران با ۲۲ درصد از کل ماموریت ها، خراسان رضوی با ۹ درصد از کل ماموریت ها و استان فارس با ۷ درصد از کل ماموریت ها را شامل می گردد.

۱۶۱۵۴ ماموریت ترافیکی طی ۸ روز گذشته در سطح کشور

طی ۸ روز گذشته از طرح ملی سلامت نوروزی ۱۶۱۵۴ مورد ماموریت ترافیکی در سطح کشور توسط اورژانس پیش بیمارستانی به انجام رسیده است که ۶۲ درصد در معابر شهری، ۳۴ درصد در محور های برون شهری، ۳ درصد در معابر روستایی و ۱ درصد در سایر معابر به انجام رسیده است.

 

اعزام ۴۱۳۶۹ نفر مصدوم و بیمار به مراکز درمانی توسط آمبولانس های زمینی و هوایی

در طرح سلامت نوروز ۱۳۹۸ آمبولانس های اورژانس پیش بیمارستانی ۴۱۳۶۹ مصدوم و بیمار را به مراکز درمانی انتقال داده اند که ازاین مجموع ۱۳۳۲۷ نفر مربوط به حوادث ترافیکی و ۲۸۰۴۲ نفر مربوط به حوادث غیر ترافیکی است.

بیشترین مصدوم اعزامی حوادث ترافیکی در استان های تهران با ۴ نفر، خراسان رضوی با ۱۲۷۱ نفر و اصفهان با ۱۱۶۵ نفر و همچنین بیشترین مصدوم و بیمار اعزامی در حوادث غیر ترافیکی به ترتیب در استان های تهران با ۴۷۵۵ نفر، خراسان رضوی با ۳۵۶۲ نفر و اصفهان با ۲۲۲۶ نفر است.

درمان در محل ۴۲۲۱۹  نفر مصدوم و بیمار  در محل حادثه

در طرح سلامت نوروز ۱۳۹۸ تکنسین های اورژانس ۴۲۲۱۹ نفر از مصدومین و بیماران را در محل حادثه مداوا نمودند که از این تعداد ۴۱۰۴ نفر مربوط به حوادث ترافیکی و ۳۸۱۱۵ مربوط به حوادث غیر ترافیکی است.

 

مراجعه ۱۲۱۲۸ نفر به ایستگاه های سلامت نوروزی در سطح کشور

از ابتدای از طرح سلامت نوروزی ۱۲۱۲۸ نفر به ۶۰۰ ایستگاه سلامت نوروزی در سطح کشور مراجعه نمودند که ۵۳۵ مصدوم و بیمار جهت ادامه روند درمان به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۱۱۵۹۳ در محل ایستگاه مداوا شدند.

 

انجام ۸۰ ماموریت اورژانس هوایی طی ۸ روز گذشته

طی ۸ روز گذشته از آغاز طرح ملی سلامت نوروزی بالگرد های  اورژانس هوایی ۸۰ ماموریت جهت انتقال مصدومین و بیماران در سطح کشور انجام پذیرفته است که ۹۷ مصدوم و بیمار به مراکز درمانی انتقال یافتند که ۴۲ مصدوم مربوط به سوانح ترافیکی و ۵۵ مصدوم و بیمار مربوط به حوادث غیر ترافیکی است.

 

انجام ۴۰۲۲۰۰ بازدید و بازرسی توسط تیم های بهداشتی در سطح کشور

از ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ و با آغاز طرح ملی سلامت نوروز ۹۸ تیم های بهداشتی ۴۰۲۲۰۰ مورد بازرسی و بازدید از اماکن عموی، محل اسکان مسافرین ، رستوران های بین راهی و ….. به انجام رسانیدند که منجر معرفی ۵۱۵۰ متخلف به مراجعه قضایی، پلمپ ۱۴۹۱ مراکز و اماکن متخلف و معدوم نمودن ۵۵۲۲۰۴ کیلوگرم اقلام غذایی غیر بهداشتی و فاسد شد.

 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.