امروز ۲۶ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳ ب.ظ
بیش از سه هزار ماموریت برای پرسنل اورژانس نجف آباد در پاییز امسال

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه سوم امسال، ۳ هزار و ۴۱۶ ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان نجف‌آباد انجام شد که یک هزار و ۹۷۹ مورد غیرتصادفی و یک هزار و ۴۳۷ مورد تصادفی بوده است.

وی افزود: در این مدت، در مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی، یک هزار و ۲۵۰ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات فوریت‌های پزشکی در بیمارستان بستری و ۳۶۲ نفر با تلاش تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند؛ در مجموع ماموریت‌های تصادفی نیز یک هزار و ۱۰۱ نفر بستری و ۴۸ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در پاییز امسال، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی با ۳۰۴ مورد مربوط به بیماران قلبی و پس از آن، ۱۲۸ تنفسی و ۱۶ مسمومیت ناشی از استنشاق گاز CO بوده است.

قاسمی با بیان اینکه شهرستان نجف‌آباد در سه ماهه سوم امسال، ۴۵ حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود، خاطرنشان کرد: در این مدت تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان در ۷ ماموریت احیای موفق شرکت داشتند.

وی افزود: در پاییز امسال، ۴۰۶ نفر از گروه‌های هدف شهرستان نجف‌آباد تحت آموزش‌های رایگان طرح بهای فوریت‌های پزشکی (بسیج همگانی احیا) قرار گرفتند.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان نجف‌آباد را بیش از ۳۰۰ هزار نفر دانست و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از یک اتاق فرمان ۱۱۵، ۸ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و ۴۸ نفر نیرو به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.