امروز ۴ ام اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۵ ق.ظ
  • کد خبر: 22936
  • گروه : گیلان
  • تاریخ انتشار: ۵ام فروردین ۱۳۹۸
مدیر مرکز اورژانس 115 گیلان از انجام 6 هزار و 776 ماموریت توسط پرسنل فوریتهای پزشکی گیلان از ابتدای شروع طرح سلامت نوروزی خبر داد.

مدیر مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان از انجام ۶ هزار و ۷۷۶ ماموریت توسط پرسنل فوریتهای پزشکی گیلان از ابتدای شروع طرح سلامت نوروزی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس گیلان،مدیر مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان از انجام ۶ هزار و ۷۷۶ ماموریت توسط پرسنل فوریتهای پزشکی از ابتدای شروع طرح سلامت نوروزی خبر داد.

دکتر پیمان اسدی در خصوص ماموریتهای انجام شده در این بازه زمانی گفت:در ۸ روز نخست این طرح (۲۵ اسفند لغایت ۵ فروردین ماه ۹۸) اورژانس گیلان موفق به انجام ۶ هزار و ۷۷۶ ماموریت شده است که از این بین تعداد ۱ هزار و ۳۹۴ نفر در بیمارستان های استان بستری شده اند.

وی با اشاره به تعداد ۲هزار و ۲۹۷ مورد ماموریت غیر ترافیکی افزود: بیشترین موارد اعزام در ماموریتهای غیر ترافیکی مربوط به مشکلات قلبی و تنفسی بوده است.همچنین۷۲۵ مورد نیز ماموریتهای ترافیکیرا شامل می شود که از این بین ۳۳۲ ماموریت درون شهری و ۳۹۳ ماموریت جاده ای بوده است.

مدیر اورژانس گیلان در خصوص کمپ های سلامت نوروزی گفت:۱هزار و ۵۰۲ نفر به کمپ های سلامت مراجعه کرده و خدمات فوریتهای پزشکی را دریافت نموده اند

وی در خاتمه به طرح ۷۲۴ و ۲۴۷ اشاره کرد و گفت: طرح ۷۲۴(طرح مربوط به سکته مغزی)و ۲۴۷(بیماران قلبی)تعداد ۴ نفر در طرح ۷۲۴ و ۸ نفر در طرح ۲۴۷ به بیمارستان های استان مراجعه کرده و درمان پیشرفته را دریافت نموده اند.

این طرح مطابق سنوات قبل با دستور وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۵  اسفند ماه آغاز شده است و اورژانس گیلان با راه اندازی ۳۰ ایستگاه سلامت نوروزی و آماده باش ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای خدمات خود را به مسافرین نوروزی که گیلان را جهت سفر های نوروزی انتخاب کرده اند ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.