امروز ۲۵ ام آذر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۹ ق.ظ
روز گذشته در اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در آستارا  4 نفر از اعضای خانواده دچار مسمومیت با گاز منوکسید کربن شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.
image_print

 

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس گیلان عصر روز گذشته در اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در شهر آستارا خانواده ۴نفره مسموم و راهی بیمارستان شدند.

این حادثه در ساعت ۱۵ عصر (دو شنبه ۵ فروردین ماه۹۸)به اورژانس گیلان اطلاع داده شد. تیم فوریتهای پزشکی بلافاصله به محل اعزام شدو به بررسی وضعیت بیماران که دچار مسمومیت شده بودند پرداخت.

پس از بررسی و انجام اقدامات پیش بیمارستانی لازم، افراد به بیمارستان شهید بهشتی آستارا انتقال داده شدند.

لازم به ذکر است امروز نیز ۲ نفر دیگر در آستار دچار مسمومیت شده بودند که بصورت سرپایی درمان شده و به بیمارستان منتقل نشدند

اورژانس ۱۱۵ گیلان توصیه کرد:با توجه به سرد شدن آب وهوای استان و افزایش میزان استفاده از وسایل گرمایشی، میزان شیوع مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (CO) نیز افزایش می یابد. گاز منوکسید کربن که گازی بی رنگ و بی بو است و در اثر احتراق ناقص مواد سوختی تولید می شود می باشد. بخاری ،آبگرمکن، شومینه و اجاق گاز ها به علت سیستم تهویه نامناسب (دودکش) عامل اصلی مسمومیت با co هستند.لذا مسافرین نوروزی و مردم عزیز دقت کرده و از وسایل گرمایشی استاندارد استفاده نمایند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.