امروز ۲۴ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۸ ب.ظ
  • کد خبر: 23660
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۹ام فروردین ۱۳۹۸
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون بیش از ۲۲ هزار مصدوم ترافیکی در ایام نوروز به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور،دکتر پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور درباره کل ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی  از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون اظهار کرد: تاکنون ۱۶۳ هزار و ۵۹۹ ماموریت اورژانس پیش بیمارستانی انجام شده است.

کولیوند با اشاره به آمار اعزام مصدومان ترافیکی در طرح نوروزی سال ۹۸ بیان کرد: ۲۲ هزار و ۱۵۶ مصدوم ترافیکی تا به امروز در سوانح رانندگی به کمک اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

رئیس اورژانس کشور اظهار کرد: همچنین  ۲۹۰ هزار و ۸۳ نفر تاکنون به ایستگاه‌های سیار اورژانس مستقر در مسیر‌ها مراجعه کرده اند.

مراجعه یک میلیون و ۴۹۱ هزار به بیمارستان‌ها

کولیوند با اشاره به آمار خدمات بیمارستانی طرح سلامت نوروزی از ٢٨ اسفند تا به امروز گفت: تاکنون یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۲۱۳ نفر به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه داشته اند که از این تعداد ۲۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر بستری شدند.

وی ادامه داد:تاکنون در طرح سلامت نوروزی  ۳۳ هزار و ۷۹۹ مورد عمل جراحی اورژانسی و ۱۶ هزار و  ۷ مورد عمل جراحی الکتیو انجام شده است و ۶ هزار و ۳۲۲ نفر در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های کشور بستری شدند  و تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

بیشترین علت مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها

کولیوند با اشاره به مهمترین علل مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها در ایام نوروز گفت: بیشترین علت مراجعه به مراکز درمانی بیماری‌های قلب، گوارشی، تنفسی ومغزی گزارش شده است.

رئیس اورژانس کشور همچنین تصریح کرد: آمار‌های مذکور نشان از حضور نیرو‌های فوریت‌های پزشکی با تمام توان است و آمار بستری‌ها و اعمال جراحی الکتیو و اورژانس نشان از حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های کشور است.

امدادرسانی به سیل زدگان ادامه دارد

کولیوند با اشاره به وقوع سیل در برخی استان‌های کشور و امدادرسانی به سیل زدگان اظهار کرد:  خدمات فوریت‌های پزشکی و سلامت برای سیل زدگان همچنان با تمام توان ادامه دارد و اورژانس هوایی یکی از فعالترین این واحدهاست که تاکنون توانسته افراد زیادی را از مرگ حتمی نجات دهد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.